Новини компанії

Серпень 19, 2021

«Незалежність єднає» — дивіться святковий концерт на всіх регіональних каналах Суспільного

24 серпня о 16:00 (з повтором о 20:30) в ефірі регіональних філій Суспільного дивіться святковий концерт «Незалежність єднає». А 25 серпня — на YouTube-сторінці UA: ПЕРШИЙ. До виробництва проєкту долучилися всі регіональні команди Суспільного. Вони знайшли унікальні місцеві гурти, які грають авторську музику. 

Читайте також: 14 історій ровесників Незалежності, які змушені відстоювати її на війні — спецпроєкт «Обличчя Незалежності»

«Коли у нас з'явилась ідея об'єднати всі регіони в одному святковому концерті, ми навіть не уявляли, наскільки гарний результат отримаємо. Різноманіття музичних гуртів, стилів та жанрів на абсолютно унікальних місцевих локаціях зробило цей проєкт цікавим та розважальним одночасно. Дуже рекомендую дивитись, слухати і розповідати іншим», — каже генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей.

Для проєкту зняли 23 кліпи сучасних українських виконавців. Це і народна пісня, і рок, і кантрі. Кожен регіон вкладав у відео символи любові, боротьби та розвитку України. 

«Наше різноманіття і, одночасно, наша єдність — те, чим ми керувалися, генеруючи ідею майбутнього концерту. Ми будемо віртуально подорожувати країною. Концерт відкриваємо Гімном України. Героями відео, за задумом, стали 30-річні українці, люди, які народилися та реалізувалися професійно вже за незалежної України. Винятком є лише Денис Синюк, воїн АТО, якому назавжди лишилося 22», — розказує авторка концепції проєкту Ольга Журавльова.

Обрані музичні гурти та виконавці неодноразово перемагали на конкурсах та фестивалях, багато з них часто відвідують з концертами передову або долучаються до волонтерських місій.

«Цей проєкт є прикладом командної роботи регіонального мовлення, можливостей обміну ресурсами — і творчими, і технічними. Ми познайомимо наших глядачів з українськими виконавцями, які своєю творчістю відображають регіональне різноманіття» додає креативна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Катерина Жуліна.

Рівненщину представлятиме співачка-волонтерка, яка побувала майже в усіх гарячих точках Донбасу, Христина Панасюк. Авторка і виконавиця присвячує пісні українським бійцям та виконує їх під гітару на фронтових концертах на сході України.

Команда Суспільного у Рівному відзняла кліп на пісню Христини Панасюк «Заборонені».

«Ця пісня перегукується із долями добровольців, кадрових військових, волонтерів і багатьох небайдужих людей, які без вагань стали на захист своєї землі і яким, з часом, доводиться ховати своє посвідчення учасника бойових дій та повертатись до звичного життя. Питання у тому наскільки суспільство готове їх прийняти, а держава — підтримати, і чому інколи вони стають “забороненими”. Пісня з вірою у те, що ми нескорені, продовжуємо боротись за Незалежність, і жодні проблеми нас не зламають і не поставлять на коліна», —  розповідає Христина Панасюк.

У мирному житті Христина викладає у музичній школі. Вона навчає дітей грі на фортепіано. З перших днів війни — волонтерка, допомагає забезпечувати бійців усім необхідним: їжею, одягом, обладнанням та автівками.

Суспільний мовник Черкащини підготував пісню «Калина» гурту «Flatcher»

Цей гурт об'єднав чотирьох відомих в Черкасах музикантів: фронтмена Сергія Боброва, барабанщика Богдана Яцентюка, гітариста Максима Кривобородова, бас-гітариста Костянтина Доброцького. Над піснею «Калина» роботу розпочали ще у 2018 році. У листопаді 2019-го музиканти завершили її. Прем’єра пісні відбулась 30 листопада в музичній програмі «Досхочу» на Українському радіо Рось

«Пісня присвячується всім, хто захищав і продовжує захищати нашу країну, — розповідає фронтмен гурту Сергій Бобров. —   “Калина” — пісня про війну. Але в ній є багато змістів і підтекстів. Це — пісня-парадокс, пісня про життя і смерть, війну і мир, кохання і ненависть. Я не хочу зараз писати пісні “лобові”. Хочеться, щоб люди, слухаючи її, отримували якісь коди, які б розгадували. Калина — це символ Незалежності. Символ свободи і любові до своєї країни. Коли почалася війна, нашою принциповою позицією було відмовитися від російськомовних пісень. Ми український гурт, який співає українською мовою! Це і є збереження незалежності. На жаль, багато українських гуртів співають російською, а це в наш час грає на руку ворогу! Збереження мови, збереження української культури, її традицій, чесні, правдиві пісні, це і є наша Незалежність!».

Кліп для концерту знімали на площі Слави в Черкасах поблизу Меморіального комплексу загиблим учасникам АТО/ООС. 

«Як на мене, саме це місце найбільше відповідає духу пісні “Калина”. Нагадаю, що пам’ятник було виготовлено за ескізом Дар’ї Ложешнікової — доньки загиблого у 2014 році бійця батальйону “Донбас” Володимира Ложешнікова — і відкрито у 2020 році. “Воїн-захисник”, “Воїн з мечем” і “Дерево життя” — ці всі образи співзвучні з текстом. Хоча насправді пісня, напевно, не лише про війну на Сході України. В ній можна прослідкувати різні підтексти, — про наш вибір, відповідальність, боротьбу за ідею, патріотизм», — зазначає продюсерка Черкаської філії Суспільного Олена Баніна.

Команда Суспільного Дніпра відзняла кліп до пісні композиторки Валентини Мартинюк на слова Олени Пчілки «Маленька Україна»

Пісню виконує гурт з Дніпра «Riverland» та виконавиця Олена Завгородня. Електронного звучання композиції додав Тарас Шевченко — керівник гурту Go_A, який представив Україну на Євробаченні цього року. Riverland — це гурт, основу якого складає бандура. Виконують українські народні пісні в сучасних аранжуваннях, а також твори українських композиторів в стилі свінг, твіст, етно і навіть рок-н-ролл. Керівник гурту Лев Рожанський.

Для створення відеоряду  використовували  декілька локацій: парк культури Шевченка, пішохідний міст, острів Монастирський, єдиний в Україні Музей АТО. 

«Колектив RiverLand та Олена Завгородня  це та команда митців, які поєднали українську фольклорну містику, традицію. У словах Олени Пчілки, які стали основою композиції, наша режисерка простежила меседжі сьогодення  як і тоді, за життя письменниці, так і сьогодні, вкрай важлива молитва за Україну. І кожен у поняття "молитва" нехай закладає власне, проте у цій ситуації проукраїнське значення. Відповідно були підібрані локації, адже мали два завдання — показати місто Дніпро, бо концерт дивитимуться у всій Україні і візуально передати ті сенси, які побачила наша команда. Користуючись нагодою, прошу вибачення у дніпрян, які о 6:00 ранку могли прокинутися від гучної музики під час зйомок», — каже продюсер Дніпровської філії Суспільного Влад Зінкевич.

Суспільне Буковини записало кантрі-виконавця Sasha Boole.

Детальніше про те, чому обрали для зйомок саме цього музиканта, розповів продюсер Суспільного Буковини Максим Волошин: «Sasha Boole, якого ми записали у Чернівцях, виступає у країнах Європи, і є досить відомим виконавцем там, але живе і займається творчістю в Чернівцях. Тому ми вирішили до Дня Незалежності записати саме його. Можливо, 30 років —  саме той вік, коли починаєш цінувати своє. На мою думку, саме у цьому і м'яка сила нашої держави —  у тридцятирічному віці ми радіємо не тільки талантам у великих містах, але можемо насолоджуватися виконавцями з Чернігова, Кропивницького, Миколаєва чи Чернівців».

Команда Суспільного мовника Волині, разом із київськими колегами, на території Луцького замку Любарта зняли кліп на пісню «Україна» у виконанні волинської співачки Галини Конах та юних вихованців її вокальної студії «SoloWay». Автор музики — Олександр Кузьміч на вірші Катерини Мороз.

Галина Конах, співачка, педагогиня по вокалу, композиторка, авторка і виконавиця, лауреатка численних міжнародних та всеукраїнських пісенних конкурсів та фестивалів, володарка шести гран-прі.

«Відео знімали з раннього ранку до пізнього вечора за умов спекотного температурного рекорду +34 у затінку. Виконавці, а серед них багато дітей, стійко витримали кілька знімальних дублів. Дуже професійно і якісно відпрацювали оператори та інженерно-технічний підрозділ. І хоча філія вже має великий досвід колективної співпраці, для мене це була ще одна нова практика спільної злагодженої командної роботи. Попри певні ускладнення, велику кількість реквізиту і техніки, атмосфера на знімальному майданчику була дуже творчою і натхненною. Хочу висловити щиру подяку усім учасникам процесу», — розповіла головна режисерка Суспільного Волині Анжела Шабала.

Суспільне Херсону разом з вокальним гуртом «General Voice» відзняли кліп на пісню «Ми Україна».

Керівник гурту – Олексій Пономарьов, заслужений діяч мистецтв України, який написав більше 2000 авторських пісень. Пісня «Ми Україна» була написана у 2018 році і стала хітом у репертуарі «General Voice».

«Я написав цю пісню тоді, коли Крим був під загрозою. Увесь біль моєї Батьківщини — колиски мого дитинства, відображений в тексті та в динаміці пісні. Сьогодні, в 2021 році, коли країна переживає нове перезавантаження — пісня звучить по-новому, з новою емоцією та з новим трендом — трендом свободи, любові та бажанням стати «Новою НайДержавою», — каже Олексій Пономарьов.

Суспільний мовник Житомирщини відзняв кліп на українську народну пісню «Вербовая дощечка» у виконанні житомирської співачки Світлани Ніканорової та гурту «ВулБа». Оранжування — гурту «ВулБа» (вуличні барабанщики).

«Світлана Ніканорова  — талановита співачка та акторка, майстерно грає на бандурі. Має проукраїнську громадянську позицію. Волонтерка, яка допомагає нашим солдатам на сході країни. Дала більше 1000 концертів на передовій. Своєю творчістю Світлана популяризує українську народну пісню, яку разом з місцевим гуртом "ВулБа" подає у сучасному аранжуванні», — розповідає продюсер Житомирської філії Суспільного Костянтин Кас'ян.

«Знімати такі проєкти завжди цікаво. Нові знайомства з творчими людьми дають енергію та запал для подальшої роботи. Різні локації для зйомок роблять відео насиченішим та не одноманітним. Але потрібно оперативно працювати, щоб умови, які нам дає природа, не встигли змінитися», — ділиться Олександр Голобородько.

«Круто, що є такі проєкти на Суспільному, які допомагають розповсюджувати нашу автентичну культуру через українську пісню. Класно, що такі проєкти будуть транслюватися на телебачені та розповсюджуватися інтернетом. Це дає можливість поширювати українську культуру на більшу аудиторію», — говорить співачка Світлана Ніканорова.

Команда Суспільного Сумщини зняла кліп на пісню «Як воно є!» гурту  The Red.backs.

Кліп знімали на Театральній площі міста Суми. У день зйомок, на світанку, фонтани Театральної площі прикрасили живі скульптури, які всю ніч не спали, щоб створити для кліпу особливу атмосферу.

«Зйомка кліпу для нашої команди була новим досвідом, але від того ще більш цікавим і захопливим видався процес. Організаційні питання відібрали чи не вдесятеро більше часу за саму зйомку – від отримання різноманітних дозволів і вирішення юридичних питань до позапланового увімкнення фонтанів на світанку. А ще ми голосно грали й співали рано-вранці – тож миротворчі перемовини з містянами і патрульними теж мали місце. Попри все – результатом задоволені», – розповідає продюсерка Суспільного мовника Сумщини Оксана Кириленко

Детальніше про кліпи, які ввійшли у концерт «Незалежність єднає», читайте на сайтах регіональних філій Суспільного: Буковина, Вінниця, Волинь, Дніпро, Донбас, Житомир, Чернігів, Закарпаття, Запоріжжя, Карпати, Кропивницький, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Харків, Херсон, Поділля, Черкаси.

Нагадаємо, місцеві суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення.