Серпень 05, 2021
Дискусія в рівних умовах: телепроєкт «Дебати» стартує в Тернополі, Чернігові та Сумах
Цієї п'ятниці, 6 серпня, о 18:00 на телеканалах UA: СУМИ, UA: ЧЕРНІГІВ та UA: ТЕРНОПІЛЬ стартують «Дебати». Це проєкт, де у студії Суспільного зустрічаються опоненти із протилежними поглядами на суспільно важливу тему для регіону.
Читайте також: Академія суспільного мовлення та ЦЕДЕМ запускають тренінги з медіаправа для журналістів регіональних філій
Проєкт «Дебати» реалізується за підтримки Посольства США, завдяки якому телеканали отримали сучасну техніку та обладнали нові студії. Мета — формувати культуру конструктивних дискусій.
«Цей проєкт Суспільного покликаний допомагати українцям ліпше розуміти одне одного, вчитися дискутувати й захищати власну позицію, а також — відстоювати свої права, — переконана національна координаторка дирекції регіонального мовлення Суспільного Ірина Цибух. — Сучасному суспільству, на жаль, бракує культури цивілізованої дискусії. Як Суспільний мовник, ми пропонуємо незалежний майданчик, що стане фундаментом для побудови конструктивного діалогу. Звісно, не без емоцій, але зі здоровим глуздом та аргументами, а висновки зробить глядач».
Читайте також: Як створювати якісні й цікаві телепроєкти? Добірка навчальних програм від Академії суспільного мовлення
Програма має чіткий регламент: аргументація позицій «за» чи «проти», питання від телеведучих, а також пропозиції вирішення конфлікту. Опоненти перебуватимуть у рівних умовах.
Теми програм та спікерів журналісти Суспільного обирають за критеріями суспільної важливості: усі вони — побутові й наближені до телеглядача.
«Програма “Дебати” — це проєкт про те, що цікавить нашого глядача: освіта, побут, соціум. Кожен житель області може запропонувати Суспільному свою тему та учасників для дебатів. Ми готові стати майданчиком для конструктивного діалогу — надати сторонам дискусії рівні умови й забезпечити неупереджену модерацію», — говорить продюсер Суспільного мовника Чернігівщини Артем Шелковий.
«Існує багато соціальних тем, які викликають чимало дискусій. Бо, як мінімум, є дві сторони з протилежними позиціями. І їм потрібен майданчик для того, щоб висловити свої позиції, щоб їх почули. От ми — Суспільне — і є таким майданчиком», — зазначає продюсерка Сумської філії Суспільного Оксана Кириленко.
До прикладу, тернопільська команда Суспільного готує прем’єрний випуск про факультативний урок «Основи сім’ї» — викладати в школі чи ні?
«Наша команда провела підготовчу роботу, аби 52 хвилини ефіру, впродовж яких триватиме дискусія, були не просто цікаво проведеним часом, а максимально “озброїли” глядачів аргументами, фактами, інформацією, яка допоможе їм сформувати власну свідому позицію, — розповіла ведуча суспільно-політичних проєктів UA: ТЕРНОПІЛЬ Оксана Максимлюк та додала: — Для першої програми ми обрали тему: “Основи сім’ї” — варто викладати в школі чи? Наші гості представлятимуть протилежні бачення цього питання. Ми почуємо плюси й мінуси введення факультативу в шкільну програму. І таким чином отримаємо підґрунтя для формування власної точки зору».
Маєте ідею, яку можна обговорити на «Дебатах»? Пишіть нам на фейсбук-сторінки Суспільне Суми, Суспільне Тернопіль, Суспільне Чернігів або листа з поміткою у заголовку «Для проєкту Дебати» на електронні адреси:
- у Сумах: press.sumy@suspilne.media;
- у Тернополі: press.ternopil@suspilne.media;
- у Чернігові: press.chernihiv@suspilne.media.
Як готувалися до запуску проєкту команди Чернігова та Сум — читайте за посиланням, а Тернополя — тут. Записи випусків можна переглядати на ютуб-каналах UA: СУМИ, UA: ЧЕРНІГІВ та UA: ТЕРНОПІЛЬ. Онлайн дивитися програму наживо можна на сайтах регіональних філій.
Нагадаємо, що перша хвиля проєкту «Дебати» на регіональних філіях Суспільного UA: ЛЬВІВ, UA: ДНІПРО, UA: ХАРКІВ, UA: ЗАПОРІЖЖЯ, UA: МИКОЛАЇВ та на UA: КИЇВ була на початку 2019 року.
Місцеві Суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення.