Липень 26, 2021
Дитяча академія Суспільного запустила «Школу радіоведучих» для дітей працівників
Сьогодні Дитяча академія суспільного мовлення запустила новий проєкт — «Школу радіоведучих» — для дітей працівників Суспільного. Упродовж двох тижнів, з 26 липня до 6 серпня, тренерки курсу — дипломована журналістка й радіоведуча Вікторія Польченко та координаторка дирекції регіонального мовлення Ірина Цибух — навчатимуть підлітків, які прагнуть працювати у сфері медіа, основ радіожурналістики та поділяться професійними лайфхаками.
Читайте також: Філії Суспільного отримали ліцензійне програмне забезпечення для роботи з діджитал-контентом
Учні зможуть не лише навчитися справи радіоведучого, а й побувати у студіях у прямому ефірі, де працюють ведучі різних радіостанцій Суспільного мовника. Також діти відвідають «секретну кімнату з радіораритетами», яких не знайти на жодній іншій радіостанції України. Важливою частиною навчання буде знайомство зі стандартами журналістики та основами інформаційної гігієни для підвищення рівня медіаграмотності підлітків.
«Навчання дітей та підлітків — один з найкращих способів формувати високий рівень медіаграмотності нашого суспільства у майбутньому. За рік роботи Дитячої академії Суспільного завдяки тренінгам та безкоштовним курсам понад 600 учнів познайомились зі стандартами журналістики, навчались у кращих українських та іноземних фахівців. Ми плануємо й надалі розвивати такі програми і за можливості комбінувати офлайн та онлайн-формати навчання», — розповіла директорка з управління персоналом Вікторія Сидоренко.
«Упродовж року у зв'язку з карантином усі заняття Дитяча академія проводила онлайн. Зараз ми дуже раді можливості перейти до офлайн-формату і дати старт “Школі радіоведучих” для дітей, — додала менеджерка Дитячої академії суспільного мовлення Владислава Місна. — Завдяки навчальному курсу підлітки зможуть опанувати голос, навички сценічної мови, навчитись лаконічно писати, правильно вимовляти та переконливо звучати».
Владислава Місна зазначила, що надалі Дитяча академія Суспільного планує організувати постійну роботу школи радіоведучих Radiolab для всіх охочих дітей. До викладання у школі долучатимуть фахових спеціалістів.
Серед них:
-
тренерка курсу — Вікторія Польченко. Дипломована журналістка. Її голос звучить у радіопостановках, документальних і телевізійних фільмах, рекламі та аудіокнижках. На радіо із 17 років;
-
тренерка курсу — Ірина Цибух. Медіатренерка, журналістка та національна координаторка дирекції регіонального мовлення.
Нагадаємо, Дитяча академія суспільного мовлення — PMA Juniors — створена за підтримки* Суспільного мовлення та DW Akademie на базі Public Media Academy — навчального центру мовника. PMA Juniors працює для дітей та підлітків 12–14 років, формуючи новий рівень медіаосвіти в юнацтва. Дитяча академія розкриває творчий потенціал молоді, допомагає критично оцінювати й аналізувати інформацію, яку дитина отримує зі ЗМІ, навчає основ створення якісного медіаконтенту.
* Академія суспільного мовлення — управління у складі департаменту з управління людськими ресурсами Національної суспільної телерадіокомпанії України, що займається навчанням працівників мовника, а також організовує навчальні та просвітницькі події щодо медіаграмотності для зовнішньої аудиторії у межах програм корпоративної соціальної відповідальності телерадіокомпанії.
Академія також реалізовує низку заходів у межах проєкту підтримки суспільного мовлення в Україні, який фінансують Європейський Союз в Україні, Європейська Комісія (Генеральний директорат з питань європейської політики сусідства та переговорів з розширення) й Міністерство закордонних справ Німеччини. DW Akademie співпрацює з BBC Media Action, аби підтримати становлення суспільного мовника в Україні. Ключовою метою є промоція суспільного мовлення через створення функціональної цифрової мультиплатформи ньюзрум та розвитку навчального центру Академія суспільного мовлення (Public Media Academy).
Фото — Володимир Шевчук, Владислава Місна