Липень 15, 2021
«”Ранок на Суспільному” — як велика мозаїка, де кожен елемент важливий», — продюсер UA: КИЇВ Максим Кошелєв
15 липня 2020 року в ефір регіональних телеканалів Суспільного вийшла прем'єра інформаційно-пізнавального проєкту «Ранок на Суспільному». Це перше всеукраїнське ранкове шоу, яке виготовляють не лише у Києві, а й у регіонах. У чому «суперсила» команди, яка працює над проєктом, та що нового чекати в наступному телевізійному сезоні — розповів продюсер творчого об’єднання UA: КИЇВ Максим Кошелєв.
Читайте також: «Ранок на Суспільному» святкує перший рік в ефірі
Чому «Ранок на Суспільному» відносять до унікальних проєктів на українському телебаченні?
— Я не дуже люблю категорії «унікальний» чи «той, що не має аналогів», але саме такого міжрегіонального і водночас всеукраїнського ранкового шоу ще ніколи не було на інших телеканалах. Особливість «Ранку на Суспільному» в тому, що він близький до регіонів, хоча за масштабом покриває всю Україну. В кожній області є спеціальні кореспонденти та відеографи, які готують сюжети, вмикаються у прямий ефір проєкту з цікавих подій на місцях. За охопленням інфоприводів, людських історій та проникненням в усі куточки України тут однозначно можна стверджувати, що такого раніше не робив ніхто.
Проєкт дуже масштабний. Налаштувати роботу, зібрати всіх тут, де працює команда, ведучих та редакторів — організаційно й редакційно — це важко. Дуже дякую всім, хто долучився до «Ранку на Суспільному» на кожному етапі: від моменту створення і запуску шоу — до щоденного виходу в ефір, розповідаючи українцям, що відбувається безпосередньо поруч із ними. Не десь у великих кабінетах чи в Києві, а біля кожного телеглядача.
Які зміни очікують на проєкт і його телеглядачів найближчим часом?
— Зараз підіб’ємо підсумки, аналізуватимемо результати та коригуватимемо роботу в новому телевізійному сезоні: додамо нових рубрик, цікавинок та форматів всередині Ранку. Будемо поліпшувати якість телезображення — за рахунок обладнання, коштів на яке забракло на момент запуску проєкту. Тому зміни будуть у будь-якому разі. Проєкт не можна робити «під копірку», він — динамічний: і тут, у Києві, і в регіонах працює живий колектив, який вчиться на помилках, разом розвивається і росте. Деякі напрацювання редактори й ведучі залишають у своєму робочому арсеналі, а щось — ні. Знову ж таки, з огляду на вподобання аудиторії.
Що буде в пріоритеті у майбутнього «Ранку на Суспільному»?
— У пріоритеті будуть інтереси нашої аудиторії. Завжди. Ми працюємо не для власної інформаційної бульбашки, а для глядача. У членів команди є ідеї субпроєктів у межах Ранку. Якщо ми викристалізуємо цікаві формати, то з нового сезону спробуємо ще більше урізноманітнювати наповнення проєкту. Крім цього, продовжимо працювати над дотриманням стандартів Суспільного в наших ефірах, будемо фокусуватися на інформаційно-пізнавальному контенті. Все ж таки, ранкове шоу має викликати в телеглядача позитивні емоції. Це ж не новини і не хард-ток. Досягти цього — процес, де важлива роль усіх членів команди, і він буде природній та поступовий.
Яка «big dream» у ранкової команди?
— Ми б хотіли, щоб в Україні всі прокидалися, снідали, збиралися на роботу чи збирали дітей у садочок, під наш «Ранок на Суспільному». Це дещо спрощено, але саме такою є ідея проєкту — він має бути для людей. Давати їм необхідну інформацію і бути близьким для кожного.
Читайте також: Найближчі до глядача: обличчя «Ранку на Суспільному» в регіонах
«Ранок на Суспільному» став продовженням окремих регіональних ранкових програм, об’єднавши в собі найкращі ідеї з усіх регіонів, ставши міжрегіональним. Важливо — не загубити близькість до регіонального глядача. Щоб людина в Сумах дізнавалася цікаве й про Суми, а в Черкасах, Одесі, Львові чи Запоріжжі — отримувала інформацію про своє місто. «Ранок на Суспільному» — як велика мозаїка, де кожен елемент важливий. Я переконаний, що і надалі кожен з нас ростиме й розвиватиметься, разом із цим проєктом.
Нагадаємо, міжрегіональне інформаційно-пізнавальне ранкове шоу «Ранок на Суспільному» виготовляють спільно всі філії Суспільного мовника з липня 2020 року. У ролі продюсера на етапі запуску шоу виступив виконавчий продюсер дирекції телебачення Володимир Ладижець. Він сформував команду, вибудував принципи взаємодії між різними ТО і регіонами й у червні 2021 року передав подальший розвиток проєкту продюсеру творчого об’єднання UA: КИЇВ Максиму Кошелєву.
Регіональні Суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільного мовлення.
Фото — Володимир Шевчук