Липень 15, 2021
«Ранок на Суспільному» святкує перший рік в ефірі
Рік тому, 15 липня 2020 року, на всіх регіональних телеканалах Суспільного мовлення стартувало інформаційне-пізнавальне ранкове шоу нового формату, що розповідає про те, чим живе кожен регіон, збирає подієву мозаїку та історії мешканців з усіх куточків країни. «Ранок на Суспільному» — це 252 прямих ефіри, 565 гостей у студії, більше тисячі включень наживо з різних куточків України та близько трьох десятків спецпроєктів, які вдалося втілити команді у Києві та регіонах.
Щотижня з країною прокидаються позмінно 2 пари ведучих:
Олександр Єльцов і Антоніна Антоша:
Ольга Топольницька та Віктор Дяченко:
Читайте також: На першу річницю «Ранку на Суспільному» команда готує особливий ефір
Окрім роботи у ранкових ефірах, ведучі у співпраці із «СОС Дитячі Містечка Україна» здійснювали дитячі мрії: допомагали спробувати себе у бажаних професії чи хобі. Діти навчалися випікати десерти, створювати дизайн одягу, співати, танцювати та навіть дрифтувати.
Сьогодні, коли «Ранок на Суспільному» відзначає першу річницю, ми запитали у керівників проєкту, чого вчить міжрегіональне ранкове шоу.
-
Об’єднатися і відчути, наскільки ми сильніші разом, — Марія Фрей
«"Ранок на Суспільному" став важливим етапом перетворення окремих регіональних телеканалів у єдину міжрегіональну мережу: працювати спільно, враховувати інтереси глядачів усієї країни, посилювати зв'язки між мешканцями регіонів: ми можемо порівняти досвіди різних громад, можемо об'єднати в прямому ефірі людей з різних куточків країни, знайти прихильників і противників різних ідей чи позицій. І найголовніше — ми можемо покластися одне на одного, бо працюємо за єдиними стандартами, зі спільними цінностями», — сказала генеральна продюсерка регіонального мовлення Марія Фрей.
-
Працювати як єдиний злагоджений механізм, незалежно від того, сотні чи тисячі кілометрів нас розділяють. Бути інноваційними й винахідливими, — Катерина Жуліна
Креативна продюсерка регіонального мовлення Катерина Жуліна координує роботу регіональних команд у спеціальних проєктах та партнерствах. Завдяки інформаційній підтримці «Ранку на Суспільному» глядачі дізнаються про найважливіші події країни — про фестивалі, конкурси, виставки, змагання не лише Києва, а й усіх регіонів.
«Мандруємо разом, розповідаємо про найкращих учителів, знайомимося з новинками книговидавництва, вивчаємо англійську й анонсуємо всі проєкти, які виходять на регіональних каналах Суспільного. У проєкті #Мандруй_із_Суспільним команда Ранку під час першого послаблення локдауну розповідала про туристичні пам’ятки нашої країни, унікальні храми, села чи будівлі, місцеву природу або маловідомі локації в області. Ще одним важливим проєктом Ранку є “Найкращі вчителі країни” — це історії вчителів, котрих номінували на премію Global Teacher Prize Ukraine від громадської спілки “Освіторія”. Хоч у якому місті й зі скількома учнями працює вчитель — від кожного з них залежить майбутнє країни. Ми в цьому проєкті показали вчителів з різних регіонів, бо Суспільне — ваш найближчий мовник.
А ще разом з Координаційним центром мовлення нацменшин і його керівницею Анастасією Гудимою розказуємо про випічку на свята національних спільнот, закручуємо варення і знайомимося ближче з національними спільнотами. В новому сезоні команда готує ще більше цікавих спецпроєктів і викликів», — пообіцяла Катерина Жуліна.
-
Цінувати різномаїття: культур, думок, традицій, досвіду, — Максим Кошелєв
У ролі продюсера на етапі запуску «Ранку на Суспільному» виступив виконавчий продюсер дирекції телебачення Володимир Ладижець. Він сформував команду, вибудував принципи взаємодії між різними ТО і регіонами, та у червні 2021 року передав подальший розвиток проєкту продюсеру творчого об’єднання UA: КИЇВ Максиму Кошелєву.
«”Ранок на Суспільному” став продовженням окремих регіональних ранкових програм, об'єднавши в собі найкращі ідеї з усіх регіонів, ставши міжрегіональним. Важливо — не загубити близькість до регіонального глядача. Щоб людина в Сумах дізнавалася цікаве й про Суми, а в Черкасах, Одесі, Львові чи Запоріжжі — отримувала інформацію про своє місто. “Ранок на Суспільному” — як велика мозаїка: з багатьох елементів, кожен з яких важливий», — розповів продюсер «Ранку на Суспільному» Максим Кошелєв.
-
Виходити за рамки: свого звичного оточення, подорожувати, відкриватися новому, експериментувати і постійно навчатися, — Наталка Волянюк
«Наша команда — це єдиний механізм, а наш офіс — це вся Україна. Ми прожили класний рік. Головний фокус “Ранку на Суспільному” — це люди та їхня унікальність. Ми прагнемо надихати глядача на зміни у власному житті. І це доводять у кожному випуску проєкту наші сміливі й креативні кореспонденти та герої наших сюжетів. Вони мріють, творять, подорожують, навчаються нового, йдуть назустріч змінам і власним прикладом показують — можливо все», — поділилася шеф-редакторка «Ранку на Суспільному» Наталка Волянюк.
Про події у кожному регіоні розповідають спецкореспонденти регіональних філій Суспільного. До річниці вони поділилися своїм досвідом та особливостями областей України, про які їм пощастило розповідати в ефірах «Ранку на Суспільному».
Читайте також: Найближчі до глядача: обличчя «Ранку на Суспільному» в регіонах
Із 26 липня по 8 серпня команда проєкту йде у відпустку, а в ефірі на глядачів «Ранку на Суспільному» щобудня з 6:30 до 9:00 чекатимуть дайджести з найцікавішими сюжетами та рубриками першого року роботи. Запрошуємо згадати з нами, яким був цей рік та чекайте на повернення проєкту вже в серпні. До Дня Незалежності України команда проєкту точно здивує своїх глядачів.
Нагадаємо, міжрегіональне інформаційно-пізнавальне ранкове шоу «Ранок на Суспільному» виготовляють спільно всі філії. Регіональні Суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільного мовлення.
Фото — Володимир Шевчук