Липень 02, 2021
Суспільне за підтримки Профспілки працівників культури України прямує до міжнародних стандартів оплати праці медійників
У четвер, 1 липня, в рамках соціального партнерства голова правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький та директорка з управління персоналом Вікторія Сидоренко взяли участь у III пленумі Центрального комітету Профспілки працівників культури України. На заході разом із головою профспілки Людмилою Перелигіною обговорили питання розвитку галузей культури, зокрема Суспільного мовника, в умовах адміністративно-територіальних реформ.
«Профспілка, виконуючи галузеві угоди, працює над проєктами законів, постанов та урядових рішень, які стосуються соціальних питань працівників галузей культури. Нам уже вдалося разом із соціальними партнерами не допустити порушення трудових прав працівників цієї галузі під час світової пандемії, — зазначила Людмила Перелигіна. — Для Профспілки завдання номер один — максимально наблизити соціальний статус працівника культури, спорту та засобів масової інформації до європейських стандартів життя. Зокрема, Профспілка наполягатиме на повноцінному фінансуванні Суспільного на наступні роки відповідно до закону».
Читайте також: Суспільне забезпечує рівні права та можливості розвитку на робочому місці — опитування працівників і працівниць
Голова правління Микола Чернотицький подякував Профспілці за багаторічну підтримку в питаннях розвитку незалежного суспільного мовника країни.
«Із Профспілкою працівників культури України ми пройшли складний шлях за минулі чотири роки каденції нашої команди. Це були часи, коли компанія частково недоотримувала фінансування, як це було у 2018 році, та стояла перед викликами трансформування зсередини. Проте ми завжди, навіть у непростих дискусіях, знаходили компроміс між соціальною відповідальністю та ефективним управлінським рішенням. Одне з таких рішень — впровадження грейдингової системи оплати праці. Вже стартував перший етап, наступний етап — у кінці цього року. Адже нам важливо, щоб найкращі фахівці працювали з нами як у Києві, так і в регіонах. Ми розуміємо, що ця винагорода ще не середньоринкова, проте вона наближена. І це надає впевненості нашим колективам по всій країні», — наголосив Микола Чернотицький.
За підсумками зустрічі члени Профспілки погодили й надалі активно діяти у напрямах, що стосуються Суспільного мовлення:
- прийняття законопроєкту №2576, який передбачає підвищення ефективності роботи Суспільного мовника;
- повноцінного фінансування медіакомпанії відповідно до Закону України, що складає не менше 0,2% видатків загального фонду Держбюджету.
Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа України, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь, UA: Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.
Фото — Володимир Шевчук