Новини компанії

Липень 02, 2021

Суспільне забезпечує рівні права та можливості розвитку на робочому місці — опитування працівників і працівниць

На Суспільному триває розробка політики гендерної рівності. Над документом працює команда на чолі з Вікторією Сидоренко, директоркою з управління персоналом, та Іриною Славінською, виконавчою продюсеркою UA: Радіо Культура, а також гендерна експертка Української Гельсінської спілки з прав людини, консультантка Ради Європи Тамара Марценюк.

Читайте також: Міжнародний день спортивного журналіста: як це — бути спортивним журналістом Суспільного

У межах розробки політики гендерної рівності серед працівників і працівниць телерадіокомпанії було проведено опитування щодо рівності прав. Мета — з’ясувати загальне ставлення до гендерної тематики та рівності прав, виявити проблеми, які потребують негайного вирішення. Анкета містила три блоки запитань: рівність на робочому місці,  рівність в українському суспільстві та медійній сфері, політика гендерної рівності на Суспільному. 

Як зазначила Тамара Марценюк, такі опитування необхідні для розуміння ставлення працівників і працівниць до питання рівності та ситуації на робочому місці. 

«Важливо, що опитування були анонімними та добровільними, тож респондент(к)и могли щиро відповісти, що їм подобається і що їх турбує. Загалом в опитуванні взяли участь 103 жінки й 39 чоловіків, які працюють на Суспільному, цієї кількості достатньо для подальшої роботи над політикою. Оскільки деякі запитання передбачали відкриті відповіді, працівники та працівниці поділилися власними думками й навіть прикладами стереотипів. Частина продемонструвала досить фахове знання гендерної тематики, що свідчить про обізнаність із гендерною рівністю на практиці», — зазначила Тамара Марценюк.

За результатами опитування, більшість колег і колежанок (80%) підтримали ідею розробки політики гендерної рівності в телерадіокомпанії, але водночас зазначили, що не стикалися на роботі з випадками упередженого ставлення ані до чоловіків, ані до жінок (відповідно 72% і 68%).

«Рівні права та можливості, відсутність дискримінації, механізми дієвого реагування на порушення — це ті базові речі, які має забезпечити компанія як роботодавець, і саме на це буде спрямована політика гендерної рівності. Миттєво змінити стереотипи та переконання, які формувалися в суспільстві роками, неможливо, але своїми щоденними діями, корпоративними правилами та практиками ми повинні формувати нову культуру, у якій стать, вік, релігійні погляди чи будь-які інші ознаки не можуть бути перешкодою для самореалізації», — прокоментувала директорка з управління персоналом Вікторія Сидоренко.

Для підтримання рівних прав і можливостей розвитку на робочому місці працівники й працівниці Суспільного висловили ідеї включити до політики популяризацію відпустки для догляду за дитиною для чоловіків («декрет для тата»), створення дружнього до сім’ї робочого середовища і встановлення правил недискримінаційного спілкування між колегами та колежанками. 

Серед проблемних питань, які варто взяти до уваги під час розробки політики гендерної рівності, респондент(к)и різних вікових груп назвали випадки упередженого ставлення до них за ознакою віку (41%), тобто ейджизм.

Найважливішими для забезпечення рівності, на думку більшості опитаних, є рівні оплата праці та можливості для кар’єрного зростання і розвитку жінок та чоловіків (відповідно 62% і 60%).

«Суспільне може стати справжнім game-changer, оскільки вже чотири роки послідовно створює, вчиться створювати гендерно чутливий контент, послідовно вживає фемінітиви тощо. Дуже важливою є послідовність упровадження політик і практик. Мало сенсу створювати на робочому місці простір рівності й толерантності та водночас продукувати нечутливий, наприклад, сексистський контент. Це опитування наших колег і колежанок дуже надихає мене, оскільки чітко показує: команда визнає, що потребує додаткових знань на гендерну тематику, і вважає доцільним створення гендерної політики Суспільного. Впевнена, що колеги та колежанки з ентузіазмом долучаться до цієї праці», — прокоментувала виконавча продюсерка UA: Радіо Культура Ірина Славінська.

У ході опитування працівники та працівниці Суспільного виявили зацікавленість у додаткових знаннях на тему рівності. Зокрема, вказали на необхідність проведення тренінгів і надання практичних рекомендацій щодо забезпечення гендерної рівності, протидії дискримінації, випадкам ейджизму, впровадження гендерної чутливості тощо.

Перед остаточним затвердженням напрацьований проєкт політики гендерної рівності планується надати колективу для подальшого обговорення.

 

* Спільний проєкт ЄС та Ради Європи «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» має на меті зміцнити роль медіа, їхню свободу та безпеку, суспільне мовлення як інструменти для досягнення консенсусу в українському суспільстві.