Новини компанії

Травень 15, 2021

Дитячій академії суспільного мовлення — рік!

15 травня Дитяча академія суспільного мовлення — PMA Juniors — заснована на базі Академії суспільного мовлення*, святкує рік існування. Проєкт створений для дітей та підлітків 12–14 років, яких цікавить тема медіа. За 12 місяців Дитяча академія організувала: майстер-класи, міжнародну конференцію та формувала новий рівень медіаосвіти в юнацтва.

Читайте також: PMA Odesa Hub святкує другу річницю створення

Дитяча академія розкриває творчий потенціал молоді, навчає основ створення якісного медіаконтенту та допомагає критично оцінювати й аналізувати інформацію в медіа. Мета PMA Juniors — збільшувати рівень медіаграмотності молоді, сприяти розвитку та підвищенню стандартів українських медіа шляхом якісного навчання молодого покоління та формування нового рівня медіаосвіти.

За рік існування Дитячої академії проведено 8 онлайн-марафонів тривалістю 5 днів і більше. Сумарна кількість реєстрацій учасників — близько 1 500. Для деяких онлайн-марафонів через карантин діяли обмеження кількості учасників, тому загалом було близько 600 дітей та підлітків.

Серед тренерів та викладачів онлайн-марафонів від PMA Juniors: ведуча міжрегіональної програми «Ранок на Суспільному» Антоніна Антоша, автор науково-популярного ютуб-каналу «Клятий раціоналіст» Артем Албул, креативна продюсерка UA: Радіо Промінь Вікторія Польченко, журналіст і тренер Deutsche Welle Akademie, а також співзасновник та виконавчий директор медіагрупи «Накипіло» Роман Даниленков, виконавчий продюсер творчого об’єднання розважального мовлення телеканалу UA: ПЕРШИЙ Станіслав Мєдвєдєв та інші.

PMA Juniors за сприяння партнерів провела міжнародну діджитал-конференцію Youth Meets Medіа для дітей та підлітків, які захоплюються медіа, а також для дорослих, які працюють з цією аудиторією у сфері медіа та інформаційної грамотності. Упродовж 3 днів медійники з Німеччини, Великобританії, Грузії, Сербії, Балкан, Молдови, Киргизстану, України, Гватемали та Камбоджі ділилися досвідом і знаннями з українською молоддю. Міжнародна онлайн-конференція Youth Meets Medіа зібрала понад 2 000 учасників.

Також в умовах пандемії, проте із дотриманням карантинних обмежень, команда PMA Juniors відвідала одеський дитячий будинок «Світанок» для проведення майстер-класу «Стоп-моушн анімація» 12–14 лютого 2021 року. Кількість учасників з урахуванням карантинних обмежень не перевищувала 10 людей.

«Початок роботи Дитячої академії Суспільного мовлення припав на першу хвилю пандемії. Команді довелося терміново змінювати заплановані формати і переходити в онлайн. Однак це відкрило й нові можливості: навчати не лише киян й тих, хто може приїхати до столиці, а дітей із усіх регіонів України. Саме рівень медіаграмотності нового покоління визначатиме запит до медіа в майбутньому, тому ми плануємо продовжувати роботу Академії та запроваджувати нові формати навчання для молоді», — розповіла про роботу Дитячої академії директорка з управління персоналом Суспільного мовника Вікторія Сидоренко.

«Протягом року ми вдосконалювали програми навчання, базуючись на зворотному зв'язку від наших учасників та їхніх батьків. Адже найважливіше для нас — зробити навчання цікавим та ефективним. Весь цей досвід ми хочемо перенести в офлайн-формат, щойно випаде така нагода й завершаться карантинні обмеження. Завдяки PMA Juniors ми формуємо нове покоління медійників: грамотних, незалежних, таких, що думають. І нове покоління аудиторії, яка знає, що таке стандарти та вимагає якісного контенту», — зазначила менеджерка напряму Дитячої академії суспільного мовлення Владислава Місна.

Стежте за новинами PMA Juniors через телеграм-канал та завантажуйте креативні наліпки. 

* Академія суспільного мовлення — управління у складі департаменту з управління людськими ресурсами Національної суспільної телерадіокомпанії України, що займається навчанням працівників мовника, а також організовує навчальні та просвітницькі події щодо медіаграмотності для зовнішньої аудиторії у рамках програм корпоративної соціальної відповідальності телерадіокомпанії. 
Академія також реалізовує низку заходів у межах проєкту підтримки суспільного мовлення в Україні, який фінансують Європейський Союз в Україні, Європейська Комісія (Генеральний директорат з питань європейської політики сусідства та переговорів з розширення) й Міністерство закордонних справ Німеччини. DW Akademie співпрацює з BBC Media Action, аби підтримати становлення суспільного мовника в Україні. Ключовою метою є промоція суспільного мовлення через створення функціональної цифрової мультиплатформи ньюзрум та розвитку навчального центру Академія суспільного мовлення (Public Media Academy).