Новини компанії

Квітень 08, 2021

Дмитро Хоркін: Суспільне радіо уважно стежить за дотриманням професійних та етичних стандартів у своїх програмах

Професійні та етичні стандарти роботи ЗМІ, безумовно, потребують регулювання, але це мають бути питання саморегулювання учасників ринку без участі держави або з мінімальною участю з її боку. Про це заявив Дмитро Хоркін, член правління НСТУ, відповідальний за платформу радіо, в ході міжнародної онлайн-дискусії «Саморегулювання медіа: європейський досвід та український контекст».

Читайте також: UA: Радіо Промінь оголошує мистецький конкурс на часткове виробництво проєкту «Бобіна Party»

За словами Дмитра Хоркіна, з точки зору місії суспільного радіомовлення дотримання професійних та етичних стандартів журналістики надзвичайно важливе для всіх радіостанцій Українського радіо. Останні чотири роки UA: Українське радіо зокрема та вся Національна суспільна телерадіокомпанія загалом фактично задають ці стандарти.

«Два роки тому, у рік президентських та парламентських виборів, ми стали співініціаторами й першими долучилися до медіаруху “За усвідомлений вибір”. Це була надзвичайно корисна ініціатива, коли ціла низка медіа вперше свідомо погодилися брати участь у моніторингах на предмет дотримання виборчого законодавства і стандартів мовлення», — розповів Дмитро Хоркін.

Також він розповів, що за дотриманням стандартів на UA: Українське радіо стежать на кількох рівнях. По-перше, є редакційна рада. Вона на своїх засіданнях може розглядати порушення з боку журналістів чи ведучих. Приміром, якщо була використана мова ненависті, мала місце нетерпимість чи певні неетичні висловлювання. 

«Ми уважно аналізуємо її висновки та рекомендації й відповідно до них ухвалюємо певні рішення. У нас були прецеденти, коли ми відмовилися від послуг певних ведучих», — зазначив Дмитро Хоркін.

А нещодавно на UA: Українське радіо з’явився контентний комітет, який стежить за дотриманням стандартів і цінностей Суспільного в тих програмах, які готуються для радіоканалів сторонніми виробниками контенту. 

Окрім того, дуже ефективною й корисною Дмитро Хоркін назвав роботу Комісії з журналістської етики. 

«На бордингах із нашими співробітниками ми періодично розглядаємо та обговорюємо її рекомендації, вчимося на чужих помилках», — каже член правління, відповідальний за платформу радіо.

Онлайн-дискусію «Саморегулювання медіа: європейський досвід та український контекст» було організовано Міжнародною програмою «Саморегулювання медіа» ITP Media, що виконується за дорученням Шведського агентства з питань співробітництва в галузі міжнародного розвитку СІДА/SIDA організаціями НІРАС Швеція/NIRAS Sweden, International Media Support (IMS), Fojo Media institute/Linnaeus University та Global Reporting Sweden AB.

У ній досвідом та своїми думками щодо саморегулювання ЗМІ обмінювалися медіаексперти з різних країн.

Лайф Льонсман, член правління Нордичного журналістського центру в Данії, колишній віцепрезидент Європейської мовної спілки та директор Данського радіо DR, розповів про данську та шведську моделі саморегулювання ЗМІ, а також про статус та репутацію журналістів Данії й Швеції. 

Петру Маковей, виконавчий директор Асоціації незалежної преси Молдови та секретар Ради преси Молдови, а також Борис Наварсардян, президент Єреванського пресклубу, член Наглядової ради з етики ЗМІ, поділилися досвідом саморегулювання медіа в країнах молодих демократій (у Молдові та Вірменії відповідно).

Про можливості та перепони для ефективного саморегулювання медіа в Україні, окрім Дмитра Хоркіна, говорили також Тетяна Лебєдєва, учасниця проєкту ITP Ukraine, членкиня Комісії журналістської етики, Марина Сингаївська, заступниця генерального директора Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ», а також Денис Бігус, автор та ведучий програми «Наші гроші».

UA: Українське радіо — найпопулярніше розмовне радіо країни — в Києві мовить на частоті 105 FM. Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.