Новини компанії

Листопад 06, 2020

5 секретів прямого ефіру — розповідає ведуча UA: Радіо Промінь Ярина Скуратівська

Чому варто дозволяти собі помилятися, пропускати обрану тему крізь власний фільтр та пам’ятати, що робота в ефірі — колективна праця? Свої 5 секретів успішного прямого ефіру розповіла ведуча UA: Радіо Промінь Ярина Скуратівська.

Читайте також: 5 лайфхаків вивчення англійської від викладачки курсів на Суспільному

3 листопада відбулася онлайн-зустріч «Секрети прямого ефіру», яку організував лінгвістичний клуб «ЗМовники» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де радіоведуча Суспільного розповіла студентам про нюанси роботи на радіо. 

З огляду на численні запитання від учасників ми попросили радіоведучу Суспільного поділитися 5 головними секретами прямого ефіру.

  • Добре відпочивати!

Недосипання, тривала висока активність та, як наслідок, — утома негативно впливають на концентрацію, швидкість реакції і емпатичні здібності. Завжди варто пам'ятати, що ефір — це викид адреналіну, висока доза якого може спрацювати як снодійне.

  • Мова — інструмент.

Це постійний, вічний і невпинний процес. Здається, немає кінця-краю самовдосконаленню. Так само варто бути готовим до прискіпливого ставлення слухачів, уміти й вчитися реагувати на критику та дозволяти собі помилятися — останнє важливе для збереження психологічної рівноваги.

  • Пропускати теми крізь власний фільтр.

Уміти зацікавити аспектом, темою розмови спершу себе. Якщо вам нудно, то це відчувається в ефірі. Нестандартні підходи й глибокі коментарі формуватимуть ваше професійне реноме. Ви підписуєтеся під кожним словом, мовленим в ефірі, власним прізвищем.

  • Бути нарівні з експертом.

Знати тему на рівні професіонала. Однак говорити простою, але не спрощеною мовою. Легкість подання — величезний пласт перелопаченої інформації, прочитаних матеріалів і не однієї години підготовки. Звідти можна черпати провокаційні, нестандартні й глибокі запитання. Усе це має значення, навіть коли робота перед мікрофоном здається простою і модною.

  • Робота в ефірі — колективна праця.

Хоча за все, що стається, відповідають, як правило, ведучі. Проте від злагодженої роботи режисерів, редакторів і гостей залежать якість та чистота роботи. Тому добрі стосунки з колегами й повага до їхньої праці — важливий чинник успішної роботи. А психологічні навички допоможуть налагодити контакт із гостями.