Жовтень 28, 2020
Суспільне засуджує позбавлення акредитації журналістів «Слідство.Інфо»
Суспільний мовник засуджує позбавлення акредитації у Верховній Раді всіх журналістів агенції «Слідство.Інфо», розслідування якої виходять в ефірі суспільного телеканалу UA: ПЕРШИЙ із травня 2014 року. Такі кроки Суспільне вважає тиском на роботу журналістів та наступом на свободу слова в Україні.
Читайте також: Моніторинг ОБСЄ: UA: ПЕРШИЙ — найбільш нейтрально висвітлив вибори
За словами керівниці «Слідство.Інфо» Анни Бабінець, викривальна робота журналістів агенції стала причиною позбавлення акредитації.
Нагадаємо, стаття 2 Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» передбачає право засобів масової інформації України висвітлювати всі аспекти діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані надавати повну інформацію про свою діяльність через відповідні інформаційні служби органів державної влади та органів місцевого самоврядування, забезпечувати журналістам вільний доступ до неї, не чинити на них будь-якого тиску й не втручатися в їхній виробничий процес.
Засоби масової інформації можуть проводити власне дослідження й аналіз діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб, давати їй оцінку, коментувати.
Зокрема, закон гарантує журналістам право висвітлення й коментування діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, подій державного життя в Україні гарантується Конституцією, цим законом, іншими законами України.
Відмова в акредитації — не тільки пряме порушення українського законодавства, а й умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, що тягне за собою відповідальність, зокрема статтею 171 Кримінального кодексу України.
Ми, Суспільний мовник, закликаємо повернути акредитацію команді «Слідство.Інфо», котра працює над розбудовою незалежного інформаційного простору в Україні, адже демократія неможлива без доступу до чесної та неупередженої інформації.
Такі дії, на нашу думку, повертають часи цензури, коли медійників фільтрували за рівнем лояльності до влади та формували списки неугодних ЗМІ.