Жовтень 23, 2020
Громадські організації закликали припинити політичні атаки на Суспільний мовник та забезпечити його повне фінансування
У п’ятницю, 23 жовтня, громадські організації виступили із заявою на підтримку Суспільного мовника та закликали Верховну Раду України не вносити до порядку денного законопроєкт №4230, який пропонує прибрати із закону про суспільне мовлення норму про 0,2% фінансування з держбюджету — ідеться на сайті Реанімаційного пакету реформ.
Громадські організації зазначають, що законопроєкт зареєстрований із порушенням Регламенту Верховної Ради та не відповідає міжнародним стандартам і взятим Україною зобов’язанням перед Радою Європи та ЄС.
Читайте також: «Суспільний мовник в Україні недофінансовують, і йому конче потрібне більше фінансування», — Борис Бергант
Гарантія фінансування Суспільного на рівні 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України є необхідним мінімумом для нормальної роботи всіх платформ UA: Суспільне мовлення.
«Громадські організації висловлюють обурення щодо маніпуляцій зі сторони народного депутата Олександра Качури і відвертого популізму, за яким криється намагання усунути Суспільне з медійного простору України. Адже усунення гарантії фінансування НСТУ є прямим втручанням в незалежність мовника та шляхом до припинення функціонування теле-, радіостанцій та цифрових платформ Суспільного як таких», — ідеться в заяві.
Також громадські організації вимагають припинити політичні атаки на Суспільне та забезпечити його повне фінансування.
«Ми закликаємо політиків і народних депутатів припинити вигадувати приводи на кшталт «розіп’ятих хлопчиків» для політичних атак на незалежне Суспільне мовлення та отримання «аргументів» для чергового урізання фінансування Суспільного мовлення. З 2017 року Суспільне жодного разу не отримувало фінансування, що б перевищувало 60% від передбаченої Законом мінімальної гарантії. При цьому від Суспільного вимагається якісний контент на кшталт «Українського ВВС», тоді як рівень фінансування ВВС в 150 разів перевищує рівень фінансування НСТУ, при однаковій вартості засобів теле- та радіовиробництва», — зазначено в заяві.
До заяви приєдналися:
- Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ);
- Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ;
- ГО «Центр Медіареформи» (проєкт StopFake);
- ГО «Платформа прав людини»;
- ГО «Генеалогічна спільнота «Архісовість»;
- ГО «Фонд Розвитку ЗМІ» (Media Development Foundation);
- ГО «Центр досліджень визвольного руху»;
- ГО «Інститут розвитку регіональної преси»;
- Фундація Суспільність;
- МБО «Екологія — Право — Людина»;
- ГО «Лабораторія цифрової безпеки»;
- ГО «Інтерньюз-Україна»;
- ГО «Детектор медіа»;
- ГО «Українер» (проєкт Ukraїner);
- ГО «Центр громадянських свобод»;
- Незалежна медійна рада.
Переглядайте повний текст заяви за посиланням.