Жовтень 23, 2020
«Суспільний мовник в Україні недофінансовують, і йому конче потрібне більше фінансування», — Борис Бергант
Колишній віцепрезидент Європейської мовної спілки Борис Бергант розповів про переваги українського Суспільного мовника, необхідність збільшення його фінансування й захоплення результатами діяльності в межах онлайн-обговорення «Потужний та фінансово стабільний Суспільний мовник — невід'ємна частина демократичного суспільства»*. У події взяли участь представники UA: Суспільне мовлення, влади, громадських організацій та міжнародні партнери.
Читайте також: Фінансове питання Суспільного мовника — обговорення проблеми виділення коштів із держбюджету
На обговоренні Борис Бергант розповів, які переваги UA: Суспільне мовлення має серед європейських мовників.
«Контроль та управління суспільним мовником у вас один із найкращих прикладів у Європі. У вас є активні члени громадськості. У вас, звісно, виникають проблеми з політиками, але склад вашого управління — один із найкращих наразі. Я можу сказати, що фінансування — це значна проблема, яка існує в Україні вже давно, і, як ви бачите з огляду на цю конференцію, ми знову стикаємося з проблемою, коли ви не можете отримати ту суму грошей, яка насправді прописана в законі. І це дуже поганий знак для майбутнього», — зазначив Борис Бергант.
Також колишній віцепрезидент ЄМС після презентації голови правління UA: Суспільне мовлення Зураба Аласанії про досягнення у 2020-му та цілі на 2021 рік висловив своє захоплення результатами діяльності Суспільного мовника.
«Що я хотів би додати після разючої доповіді Зураба Григоровича — я повинен привітати Національну суспільну телерадіокомпанію України з тим, що було зроблено. Можна сказати, що по-своєму — це диво, що було зроблено за наявних грошей, яких зазвичай не стільки, скільки взагалі має бути, — підкреслив Борис Бергант. — Вітаю вас із тим, чого ви досягли за своє трирічне існування як Суспільний мовник після переходу від державної національної телекомпанії. Було досягнуто грандіозних результатів. Про це не щодня говорять в Україні, але про це треба казати».
Борис Бергант зазначив, що був би радий, якби ситуація з недофінансуванням Суспільного змінилася: «Потрібно взяти до уваги, що цей суспільний мовник недофінансовують, і йому конче потрібне більше фінансування. Ми будемо дуже раді після закінчення пандемії, якщо така ситуація зміниться на краще».