Жовтень 05, 2020
Про що згадують лише перед виборами: Суспільне розбирає 7 «вічних» проблем регіонів
Напередодні виборів Суспільний мовник у марафоні «Місцеві» розповідає про проблеми, котрі має вирішувати місцева влада, яку громадяни обиратимуть 25 жовтня.
Журналісти Суспільного порівнюють історії з різних регіонів: звертають уваги на реальні потреби людей, провали й успішні способи їх розв’язання, а також історії мешканців, що вирішують проблеми у своїх регіонах, не чекаючи на великі політичні рішення.
«Подивіться матеріали цього проєкту. Чи багато ситуацій будуть незнайомими для вас? Проблеми всюди ті самі. Принаймні схожі. І кожна має шляхи вирішення. Звісно, десь із цим упоралися, і це добре. А десь — із року в рік, від виборів до виборів відкладають, жаліються, кивають на столицю. Це можливість для людей бачити перед очима не лише яскраві передвиборчі білборди з обіцянками. Це можливість проаналізувати, подумати, зробити висновки. І зрозуміти, зокрема, що вони самі можуть зробити», — зазначив генеральний продюсер інформаційного мовлення Суспільного Федір Скрипник.
Читайте також: «Виборчий округ. Місцеві» — регіональні філії Суспільного запрошують кандидатів на дискусію в прямому ефірі
Щотижня із 7 вересня по 25 жовтня кожна з 24 регіональних команд Суспільного готує одну історію про локальні проблеми й можливі шляхи їх вирішення, які транслюють в ефірі регіональних філій Суспільного. Найкращі з них потрапляють до міжрегіонального шоу «Ранок на Суспільному», «Суспільної студії» на UA: ПЕРШИЙ та дискусійних програм на UA: Українське радіо, де про них дізнається вся країна.
Курує роботу «Місцевих» шефредакторка інформаційного мовлення з планування, яка відповідає за розвиток мультимедійних спецпроєктів дирекції, Наталя Гуменюк.
«Це справді перший проєкт такого масштабу, де ми координуємося не лише між платформами, а й між програмами. Багато в чому пілот, тому ми розвиватимемо такі формати. Для глядачів по всій країні це насправді концентрований калейдоскоп життя країни, про яке можуть і не здогадуватися в столиці», — зазначила Наталя Гуменюк.
Читайте також: Портрет українського життя — підбірки проблем, із якими живуть регіони від виборів до виборів на Суспільне Новини
Команда проєкту визначила 7 найболючіших проблем регіонів, із якими має боротися місцева влада: медицина, інфраструктура, екологія, ЖКГ, освіта, безпека та фінанси.
З добіркою найцікавіших історій можна ознайомитися онлайн: на фейсбук-сторінці Суспільне Новини та ютуб-каналі UA: ПЕРШИЙ.
- Філія Суспільного UA: ХАРКІВ у межах проєкту розповіла про 16 тисяч людей, які залежать від російського газу, як громади організовують вивіз сміття, а харків’яни протистоять викидам коксового заводу, та з’ясовувала, чи можна розширити мережу паліативної допомоги в Харківській області.
- Кореспонденти UA: ЧЕРНІГІВ дізналися, де в Україні люди не мають найпотрібнішого — придатної для пиття води та чому в селах бракує сімейних лікарів.
- UA: ЧЕРКАСИ розповіли, чому на Черкащині звільняються медики та як жити в селі, куди не ходить жоден автобус.
- UA: РІВНЕ розбиралося, чи «виживе» після карантину найдовша вузькоколійка Європи та як саме бурштинові копачі шкодять там, де відновлюють землі.
- Кореспонденти UA: БУКОВИНА поділилися, як місцеві громади дбають про доступність та як чернівецькі фахівці пропонують захиститися від повеней.
- На UA: ДНІПРО підготували матеріал про те, як працює психологічна допомога й реабілітація ветеранів на Дніпропетровщині.
- Журналісти UA: ЗАКАРПАТТЯ дізнавалися, як селяни ремонтують дороги власним коштом.
- Філія Суспільного UA: ПОЛТАВА — про те, як на Полтавщині налагодили сортування небезпечних відходів.
- UA: ТЕРНОПІЛЬ розповів, як ветеранський кооператив на Тернопільщині власним коштом розбудовує село.
- UA: ХЕРСОН розбирається, чому в херсонських багатоповерхівках не працюють ліфти.
Нагадаємо, 7 вересня Суспільний мовник запустив мультимедійний виборчий марафон «Місцеві».