Новини компанії

Липень 03, 2020

Марія Фрей: «Реагувати на кризу потрібно раніше ніж вона настане»

Про реакцію на кризу та її подолання, дотримання професійних стандартів й уміння критично мислити, а також про надважливість поширення правдивої інформації розповіла генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей під час дискусії «Як тримати курс у морі інформації».

Подія відбулася в межах Фестивалю ідей-2020, до якого долучилися експерти й лідери думок із різних сфер та країн. Тема цьогорічного онлайн-форуму — «Світова лихоманка: долаємо кризу разом».

Читайте також: Дискусії проти кризи на Фестивалі ідей-2020

Дискусійна панель «Як тримати курс у морі інформації», як й інші фестивальні заходи, відбулася онлайн. Про сучасні журналістські стандарти, механізми запобігання фейкам та створення якісного контенту в умовах кризи говорили Марія Фрей і журналістка та політична оглядачка Христина Бердинських. Модерував дискусію медіаексперт Андрій Кулаков

«На Суспільному ми знаємо, що реагувати на кризу потрібно раніше ніж вона настане. Переконана, для журналіста важливі не лише стандарти, а й критичне мислення. Ми пильно стежимо за тим, яку інформацію поширюють наші колеги. Також вважаю, що найважливіше — говорити правду. Завжди потрібно розглядати ситуацію комплексно», — наголосила Марія Фрей, відповідаючи на запитання про механізми й способи відбору важливих фактів, які варті висвітлення.

Журналістка й політична оглядачка Христина Бердинських із цього приводу зазначила: «По-перше, думаю, що зацікавить людей, а по-друге, що можу знайти нового, про що не писали інші. Важливий фактор новизни. Іноді потрібен погляд ззовні, погляд редактора, який теж розуміє тенденції. У будь-якому разі має бути баланс думок і правдивість».

Читайте також: На новинному сайті Суспільного немає замовних матеріалів — ІМІ

Генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного зауважила, що в змаганні оперативності і якості має перемагати правдивість та чіткість, аби не дати фейкам шансів поширитися.

«Нам на Суспільному потрібно охоплювати велику аудиторію, тому завжди маємо орієнтуватися, що цікавить людей у різних регіонах. Може, іноді ми й програємо в оперативності, але нам важливо дати бекграунд і перевірити новину», — розповіла Марія Фрей.

Учасниці дискусії обговорили проблему захисту від неправдивої інформації та фейків. 

«Жодного секрету, як перевірити інформацію, немає. Стало відомо про щось — ми намагаємося знайти експертів у цій сфері й перевірити інформацію. Я не дивлюся телебачення. Читаю інші медіа, не лише українські, маю свій базовий набір», — поділилася Христина Бердинських.

Нині, коли кожен може поширити доступну інформацію, важливо бути пильними, закликала Марія Фрей.

«Фейки — це про недовіру між людьми, тому тих, хто зацікавлений створювати їх, може бути багато: адже людьми, які втратили довіру, легше керувати. Я кидаю читати після третього речення, якщо немає фактажу», — зазначила вона.

Також учасниці дискусії міркували про релевантність традиційних медіа в сучасному світі й зміни, яких вони зазнають. Підсумовуючи, спікери виокремили правила роботи з інформацією

  • звернення до першоджерел;
  • увага до фактів; 
  • моніторинг надійних медіа в Україні та світі.

Нагадаємо, дискусію «Як тримати курс у морі інформації» організував Aspen Institute Kyiv та Impact Hub Odessa в межах Фестивалю ідей-2020. Інформаційний партнер — UA: Суспільне мовлення.