Червень 26, 2020
5 причин дивитися «Музеї. Як це працює» на UA: КУЛЬТУРА
Які асоціації у вас викликає слово «музей»? Нудно? Не завжди зрозуміло? Останній раз були на екскурсії разом із класом? Тоді на вас чекає приємне відкриття: насправді музей — це місце, де можна побачити все найцікавіше, що сталося з планетою і людством від їхньої появи до сучасності, джерело знань та натхнення, творча лабораторія і місце для медитативного споглядання. Просто досі ви не мали хорошого гіда.
Читайте також: UA: КУЛЬТУРА покаже найкращі концерти клезмерської музики
Цикл програм «Музеї. Як це працює» на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА пропонує перезавантажити ставлення до музею як явища й дізнатися про найцікавіші експозиції українських музеїв. Програма виходить на телеканалі UA: КУЛЬТУРА щосуботи о 9:05.
Співавторка й ведуча пізнавального циклу «Музеї. Як це працює» Ольга Носко розповіла, чому його варто подивитися.
- 1. Єдина телевізійна програма про українські музеї
На українському телебаченні ще не було програми, де просто й зрозуміло розповідали б про музеї, тож ми з командою каналу UA: КУЛЬТУРА вирішили таку зробити. Кожен випуск програми «Музеї. Як це працює» збалансований так, щоб глядач склав враження про експозицію музею і отримав найважливішу інформацію про неї. А на основі історій, які чекають на глядача в експозиціях, можна знімати серіали. Варто лише дати їм шанс увійти у ваше життя.
- 2. 11 головних столичних музеїв — у першому сезоні програми
У Києві майже сто музеїв, тож вибір великий. Але сучасний музей — це не тільки зали з експонатами, заклад живе завдяки спілкуванню, взаємодії і співтворчості. Тому ми обирали музеї не лише за багатством колекцій, а й за соціальною активністю й відкритістю. До першого сезону увійшли 11 найголовніших музеїв столиці, серед яких Національний художній, природничий, Музей історії України, Музей Ханенків та Музей кіно.
- 3. Віртуальна подорож експозиціями — можливість відвідати музей, не виходячи з дому
Разом із програмою «Музеї. Як це працює» глядачі зможуть побувати у фондах художнього й природничого музеїв, познайомитися із чорною кішкою з Музею Булгакова, відвідати вже демонтовану виставку про український Голлівуд ВУФКУ від Довженко-центру, дізнатися секрети київської Інфанти Маргарити з Музею Ханенків та Ісуса-пелікана з Музею народного декоративного мистецтва. І все це — у зручному форматі подорожі музеєм, не виходячи з дому.
- 4. Тільки цікаві факти, важливі акценти й коментарі
Для програми ми знайшли найцікавіші історії та факти про колекції. Менш ніж за пів години ви отримуєте концентрат інформації і про історію музею, і про експонати. Після перегляду програми можна сміливо брати із собою друзів та вирушати до музею підготовленим й озброєним цікавими історіями.
- 5. Бути в курсі головних культурних заходів країни
У наступних сезонах програми будемо розповідати не лише про музеї, а й про важливі мистецькі виставки, щоб тримати глядачів у курсі найцікавіших подій країни. Зніматимемо також і про музеї різних міст України. Географія програми розширюватиметься, а наповнення ставатиме глибшим.
Нагадаємо, дивитися телеканал UA: КУЛЬТУРА можна також на сайті та в мобільному застосунку suspilne.tv для iOS й Android.