Новини компанії

Червень 26, 2020

UA: КУЛЬТУРА покаже найкращі концерти клезмерської музики

З 29 червня по 3 липня на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА — свято клезмеру. Одразу після вечірньої лінійки кінопоказів о 00:10 для всіх поціновувачів клезмерської музики — виступи найцікавіших учасників щорічного фестивалю Kyiv Klezmer Fest, який відбувається в Києві.

Читайте також: Джейн Фонда, Одрі Гепберн та Лайза Мінеллі в комедіях на UA: КУЛЬТУРА

Клезмер — традиційна музика східноєвропейських євреїв — ашкеназі, — у якій поєднуються народні єврейські мелодії та музичні мотиви Східної Європи. Спочатку клезмер виконували переважно на весіллях, але згодом він став окремим музичним стилем із впізнаваними мотивами. Традиційні інструменти клезмерської музики — скрипка, кларнет, контрабас або віолончель та акордеон. Сучасний клезмер — розмаїття музичних інструментів і засобів, у яких незмінними залишаються характерні мотиви єврейської музики.

У сучасній Україні традиції клезмерської музики поступово відроджуються, з’являється дедалі більше гуртів, що виконують клезмер. Глядачі UA: КУЛЬТУРА зможуть послухати новітній клезмер у виконанні таких музикантів:

  • DJ Boochyaman — український діджей, що працює в стилях регі, даб-м’юзік та етноденс. Цього разу він представить сет із традиційного звучання та електронних міксів на тему клезмеру.
  • Гурт SHO?! — у репертуарі одеського гурту — музика народів Східної та Центральної Європи: балканські наспіви, молдавські мелодії, українські коломийки, ромські пісні та, звісно, клезмер. Традиційний кларнет музиканти замінили на трубу, а басову партію виконує туба, що надає клезмеру свіжого звучання.    
  • Samuel Berthod & Stanko Marinkovic — дует музикантів із Франції Самуеля Берто (кларнет) та Станко Марінковича (акордеон) приїздить до України з концертами вже кілька років поспіль. Їхній стиль — фолк-джаз, у якому запальні балкансько-ромські та єврейські мелодії поєднуються з джазовими імпровізаціями.

Запрошуємо до перегляду концертів клезмерської музики на телеканалі UA: КУЛЬТУРА, а також на сайті та в мобільному застосунку suspilne.tv для iOS й Android.

 

Фото: Kyiv Klezmer Fest