Червень 23, 2020
«Люди часто самі не знають, на що здатні» — інтерв'ю із Сенцовим до Дня Конституції на UA: КУЛЬТУРА
До Дня Конституції України, 28 червня, суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже інтерв’ю з Олегом Сенцовим та документальний цикл «Державні символи», а також низку документальних фільмів про формування сучасної Української держави.
О 22:00 дивіться розмову виконавчого продюсера UA: КУЛЬТУРА Лук’яна Галкіна з кінорежисером, сценаристом і письменником Олегом Сенцовим. Говоритимуть про сучасний стан українського суспільства, нонконформізм у житті й творчості, а також про вигаданого та справжнього Олега Сенцова, його нову книжку й подорож до Америки.
Читайте також: Анатолій Говорадло, Павло Табаков та Ольга Чубарєва — п’ять концертів популярної музики на UA: КУЛЬТУРА
«Люди часто самі не знають, на що вони здатні. Іноді небезпека спонукає їх виявляти свої найкращі риси. Це дуже добре показав Майдан — люди виявляли хоробрість, якої самі від себе не сподівалися. Те саме відбувається й під час війни в Україні. Водночас деякі люди досі не готові змінюватися та просто пристосовуються до ситуації», — зазначив Олег Сенцов.
О 14:05 на UA: КУЛЬТУРА — документальна трилогія «Державні символи»: «Гімн», «Прапор» та «Герб». У ній відтворено історію кожного символу державності — від його появи до затвердження в Конституції. Українські гімн, прапор і герб існували задовго до проголошення незалежності 1991 року, історія їх появи — як історія роду, яку має знати кожен українець. Про державні символи розповідають історики й архівознавці різних регіонів країни, в екранізації історичних подій беруть участь українські актори, реконструктори епохи козацтва та Київської Русі, а також Тарас Компаніченко й гурт «Хорея Козацька». Ведучий — Євген Нищук.
Читайте також: В ефірі UA: Радіо Культура повісті Шевченка зазвучать голосом культового диктора
Цього дня дивіться також:
О 9:10 — документальний фільм «Іван Драч. У пошуках Маройки», створений у співпраці режисеркою Іриною Шатохіною та професором, доктором історичних наук Юрієм Шаповалом. Про власний шлях у літературу, спогади дитинства й родинні історії письменник Іван Драч розповідає під час візиту до рідного села Теліжинці, що на Київщині.
О 10:10 — документальна стрічка «Українська Гельсінська спілка — вектор визначено» про підписання історичної угоди про співпрацю між Радянським Союзом, 33-ма країнами Європи, а також США й Канадою в економічній, військовій та гуманітарній сферах.
Об 11:20 дивіться одразу два фільми документального циклу «Дисиденти» — «Левко Лук'яненко. Йти за совістю» та «Олесь Шевченко. Як на сповіді». Видатні постаті в історії українського державотворення Левко Лук’яненко й Олесь Шевченко були біля джерел української незалежності, належали до Української Гельсінської спілки й Народного руху України. Життєвий шлях цих дисидентів визначило прагнення створити незалежну українську державу, тож їхні історії стали частиною історії країни.
Дивіться спецефір до Дня Конституції України на телеканалі UA: КУЛЬТУРА, а також на сайті та в мобільному застосунку suspilne.tv для iOS й Android.