Новини компанії

Травень 05, 2020

Суспільні мовники серед лідерів за довірою в Європі — дослідження ЄМС

Європейська мовна спілка опублікувала дослідження про довіру до різних типів медіа за 2019 рік. Організація наголосила, що підтримка довіри до ЗМІ стає дедалі складнішим і важливішим завданням для суспільних мовників у світі дезінформації та фейків.

Дослідивши новинні бренди, яким найбільше довіряють, на 16 з-поміж 26 європейських медіаринках виявили, що саме суспільні мовники є лідерами з довіри під час пандемії COVID-19.

Читайте також: «Незалежні суспільні медіа є відображенням здорового та демократичного суспільства в країні» — Роберто Суарез Кендел

«Суспільні мовники є найнадійнішим джерелом новин для шістдесят одного відсотка європейських країн», — заявив голова підрозділу стратегії та медіааналітики ЄМС Роберто Суарез Кендел.

Що більше громадян вважають суспільні мовники вільними від політичного тиску, то вищий рівень довіри до інформації, які надають національні медіа загалом. Незалежність суспільних мовників є ключовим елементом достовірного новинного медіасередовища в країні. 

Серед європейських країн, які мають найвищий рівень довіри до національних медіа — Швеція, Фінляндія, Данія, Німеччина, Ірландія, Португалія та інші. Водночас низький рівень довіри в Іспанії, Франції, Великобританії, Чехії і Греції.

Найвищий рівень довіри до традиційних медіа — радіо й телебачення. Радіо є лідером за довірою в 73% країн, де проводили дослідження. Водночас найменше довіряють соціальним мережам — такий результат у 85% країн. Тільки в п'яти країнах Південно-Східної Європи іншим видам ЗМІ довіряють ще менше. Хоча соціальні мережі широко використовують для отримання інформації про COVID-19, розрив між використанням та вираженою довірою особливо великий.

Дослідження індексу довіри важливі для розуміння сприйняття інституту медіа суспільством.

Дані ЄМС — це результат стандартних опитувань громадської думки на базі міжнародного проєкту Eurobarometer. Опитування замовила Європейська комісія, його проводить дослідницька компанія TNS для аналізу громадської думки щодо певних питань на континенті. Наприклад, щодо економічної ситуації, основних проблем громадян, довіри до різних типів ЗМІ тощо.

Нагадаємо, Європейська мовна спілка (European Broadcasting Union) — найбільша у світі професійна асоціація телерадіомовників, яка налічує 116 організацій у 56 країнах. ЄМС є організатором міжнародних телевізійних конкурсів, зокрема «Євробачення», а також виступає розпорядником ліцензій на трансляцію чемпіонатів світу з футболу, турнірів УЄФА (Ліга чемпіонів, Ліга Європи, Суперкубок УЄФА, Чемпіонат Європи з футболу), зимових та літніх Олімпійських ігор, ралі «Дакар» й інших світових подій.

Український суспільний мовник — телерадіокомпанія UA: Суспільне мовлення — є членом організації.