Новини компанії

Березень 17, 2020

Продовження спецпроєкту «DOCU/дні на UA: КУЛЬТУРА» — медіаграмотність, інклюзивність і кібербулінг

Суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА знайомить далі своїх глядачів із програмою та учасниками фестивалю Docudays UA у спецпроєкті «DOCU/дні на UA: КУЛЬТУРА».

Наступного тижня, із 23 по 26 березня, на глядачів чекає нова порція українського документального кіно. До того ж кожен випуск спецпроєкту присвятять окремій темі, яку режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук обговорюватиме із запрошеними експертами. 

Щодня з понеділка по четвер о 21:25 до уваги глядачів українська документалістика:

  • 23.03 — фільм «Какофонія Донбасу» режисера Ігоря Мінаєва, створений на основі архівних матеріалів документального та ігрового кіно;
  • 24.03 — документальна стрічка «Заповідник Асканія» режисера Андрія Литвиненка, володарка спеціального призу Міжнародного кінофестивалю Pelicam у Румунії;
  • 25.03 — стрічка «Михайло та Даниїл» режисера Андрія Загданського про незламність духу, що дає змогу пристосуватися до життя людині з інвалідністю;
  • 26.03 — фільм «Манливий, солодкий, без меж, або Пісні і танці про смерть» режисерів Тетяни Ходаківської і Олександра Стеколенка про смерть як абстракцію та особистий досвід.

Одразу після перегляду фільму дивіться випуски спецпроєкту «DOCU/дні на UA: КУЛЬТУРА» про таке:

  • 23 березня — документалістика в Україні

У гостях у Дмитра Сухолиткого-Собчука — Антельм Відо — член журі національної конкурсної програми DOCU/УКРАЇНА.

Антельм Відо був аташе з питань аудіовізуальної сфери у Французькому інституті в Києві, а згодом став програмним директором Одеського міжнародного кінофестивалю. 

Говоритимуть про документальне кіно в Україні та цьогорічних номінантів програми DOCU/УКРАЇНА.

  • 24 березня — медіаграмотність дітей.

До обговорення цієї теми долучаться Анна Ленчовська — психологиня, директорка центру «Простір толерантності», та Ірина Сидоренко — PR-менеджерка правозахисного департаменту Docudays UA.

  • 25 березня — інклюзивність у кіно.

Як говорити про людей з інвалідністю в документальному кіно, розповість український режисер й оператор Вадим Ільков, зокрема йтиметься про його дебютний документальний фільм «Тато — мамин брат».

Про ситуацію з правовим обґрунтуванням інклюзії в Україні розповість Юлія Сачук, правозахисниця й експертка з прав людей з інвалідністю.

  • 26 березня — кібербулінг.

Про актуальну не лише в Україні тему кібербулінгу говоритимуть директорка правозахисного департаменту Docudays UA Ксенія Шиманська, аналітик правозахисного департаменту Docudays UA Богдан Мойса та режисер мультфільму «Як я став кіберсупергероєм» Юрій Юдін.

Нагадаємо, із 16 по 20 березня триває перший тиждень спецпроєкту «DOCU/дні на UA: КУЛЬТУРА».

Фестиваль Docudays UA організатори вирішили відкласти щонайменше на другу половину квітня через карантин, що обмежує масові заходи в столиці.