Новини компанії

Березень 13, 2020

DOCU/дні на UA: КУЛЬТУРА

У наступні два тижні суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже спецпроєкт «DOCU/дні на UA: КУЛЬТУРА» в межах партнерства з Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA.

Сам фестиваль організатори вирішили відкласти щонайменше на другу половину квітня через карантин, що обмежує масові заходи в столиці. Проте глядачі телеканалу UA: КУЛЬТУРА зможуть зануритися у фестивальну атмосферу завдяки спецпроєкту «DOCU/дні на UA: КУЛЬТУРА»

Щодня з 16 по 20 березня о 21:25 до уваги глядачів документальні фільми українських режисерів. Одразу після телепрем’єри о 22:30 український сценарист і режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук обговорюватиме кожен документальний фільм із його творцем. 

  • 16 березня — «Явних проявів немає». Режисерка — Аліна Горлова. Фільм про жінку, яка повертається з війни й, борючись із ПТСР та панічними атаками, намагається повернутися до нормального життя. 

Режисерка-документалістка Аліна Горлова вважає телепокази документального кіно нагодою розповісти про важливі теми широкій аудиторії. 

«Загалом сучасне фестивальне документальне кіно має мало шансів охопити велику аудиторію. Але мені здається, що тема, порушена у фільмі «Явних проявів немає», актуальна в суспільстві й саме для людей, які зазвичай не відвідують кінофестивалів», — каже Аліна Горлова.

  • 17 березня — «Dixie Land». Режисер — Роман Бондарчук. Стрічка розповідає про життя учасників херсонського дитячого джазового оркестру.

  • 18 березня — «Божественні». Режисер — Роман Бордун. У фокусі дебютного фільму на основі відеощоденника режисера — життя мешканців Києва, Одеси й Львова як воно є — без абсолютизації добра і зла, гуманності й жорстокості, милосердя та байдужості.

  • 19 березня — «Сірі коні». Режисер — Микола Рідний. В основі фільму — протоколи допитів та історії родичів українського анархіста Івана Крупського — прадіда Миколи Рідного. На прикладі життя головного героя режисер проводить паралелі між історичними й сучасними реаліями: анархізм, участь у бойових діях, студентський та робітничий рух.

«Сірі коні» — це експериментальний фільм. Він від початку задумувався для різних аудиторій та різних форматів показу. Це й кінопокази, і сфера сучасного мистецтва, і телебачення. До речі, деякі візуальні прийоми у фільмі запозичені саме з телебачення. Наприклад, рухомий рядок, який можна часто побачити у випусках новин», — розповів Микола Рідний.

  • 20 березня — «Історія Зимового саду». Режисер — Семен Мозговий. У фільмі через історію доглядачки зимового саду на ВДНГ відтворено історію українського сьогодення.

Другий тиждень спецпроєкту «DOCU/дні на UA: КУЛЬТУРА» присвячений правозахисній тематиці фестивалю DocuDays UA.

23–27 березня до уваги глядачів UA: КУЛЬТУРА інтерв’ю з правозахисниками та режисерами цьогорічних прем'єр.