Новини компанії

Січень 29, 2020

«Якісне телебачення в Україні зрештою переможе неякісне», — Андрій Куликов

Як влаштований український медіаринок, які виклики стоять перед світовими ЗМІ і як зорієнтуватися в стрімкому інформаційному потоці, дискутували журналісти й редактори на конференції Премії імені Георгія Ґонґадзе 25 січня. 

Голова правління UA: Суспільне мовлення Зураб Аласанія, засновник Bihus.info Денис Бігус, телеведучий і автор програм на «Громадському радіо» Андрій Куликов та засновник «Телебачення Торонто» Роман Вінтонів обговорили майбутнє українського телебачення в протистоянні з YouTube. Модерувала розмову ведуча 24 каналу й радіо НВ  Ілона Довгань.

Андрій Куликов і Денис Бігус зауважили, що більшість форматів, які є на платформі YouTube, перейшли туди з телевізійних майданчиків, дещо змінивши форму.

«Ми експериментуємо з форматом, спираючись на дані, які отримуємо від глядачів і підписників у соцмережах, — доповнив Роман Вінтонів. — Наприклад, цьогоріч ми ще й запустили радіоформат на суспільному Радіо Промінь. Там виходять короткі сюжети, нарізані з наших програм й адаптовані для прослуховування».

Серед переваг платформи YouTube Роман Вінтонів назвав можливість альтернативним шляхом донести свою творчість до глядача. Відносна дешевизна виготовлення продукту та швидкий зворотний зв’язок дають змогу експериментувати з темами й форматом, не боятися пошуку нової аудиторії. Однак, як зазначив Зураб Аласанія, українськомовний сегмент YouTube має вичерпну аудиторію. Контент вважають успішним за показників у 600 000 переглядів на YouTube, тимчасом як на телебаченні цей самий продукт може досягти кількох мільйонів переглядів.

Журналісти зійшлися на думці, що телебачення та YouTube, як й інші платформи, є способами дистрибуції контенту. Головним же, за словами учасників дискусії, залишається зміст, а не форма подання програм.

Зураб Аласанія закликав бути пильними, обираючи канали інформації: «Усі ми стали авторами, а журналістика втратила монополію. Технології дають змогу кожному створювати контент. Тому аналітичні програми й журналістські розслідування борються з емоційними відео за увагу глядача».

За даними досліджень маркетингової компанії Nielsen за 2019 рік, середній вік телеглядача в Україні становить 48,5 років. Андрій Куликов звернув увагу, що саме ця аудиторія, яка робить вибір на користь традиційного телебачення, показує високу активність під час виборів і впливає на політичне майбутнє країни.

«Фейкові новини й гегемонія YouTube не виграють. Такі люди, як Вінтонів, Аласанія і Бігус роблять якісне телебачення, яке в Україні зрештою переможе неякісне», — підсумував Андрій Куликов.

 

Фотографувала Анастасія Мантач

 

Дискусія відбулася за ініціативи організаторів Премії імені Георгія Ґонґадзе — відзнаки для журналістів, заснованої PEN Ukraine в партнерстві з Powered KMBS Alumni Platform та виданням «Українська правда».