Новини компанії

Жовтень 28, 2019

«Незалежне суспільне медіа — це найкраща гарантія для демократії» — Пітер Ерікссон

Сьогодні, 28 жовтня, у головний офіс Суспільного — телецентр «Олівець» — завітав Міністр міжнародного співробітництва в галузі розвитку Швеції Ларс-Йохан Пітер Ерікссон. 

Разом із делегацією посольства Швеції в Україні Міністр зустрівся з головою правління UA: Суспільне мовлення Зурабом Аласанією та членкинею правління Інною Гребенюк. Учасники зустрічі обговорили проблеми сучасних медіа, питання демократії та свободи слова в Україні, а також роль Суспільного в забезпеченні доступу громадян до неупередженої інформації за найвищими журналістськими стандартами.

На думку пана Ерікссона, роль Суспільного мовника в демократичній державі є ключовою: «У сучасному медіапросторі наявність незалежного суспільного медіа — це, мабуть, найкраща гарантія, яку можна мати для демократії, для свободи слова, для вільного висловлення незалежних думок у суспільстві. Тому, я вважаю, це [суспільне мовлення — прим. ред.] — ключовим питанням для кожного вільного суспільства».

Після спілкування з правлінням та екскурсії телецентром Міністр провів робочу зустріч про виклики для медіа в Україні з журналістами: Ангеліною Карякіною, представницею «Громадського телебачення», та Володимиром Єрмоленком, представником «Інтерньюз-Україна».

На завершення візиту Пітер Ерікссон презентував Суспільному нову техніку, придбану в межах проєкту за підтримки Швеції. Технічна база кількох регіональних філій Суспільного поповнилася комплектами з відеокамер, штативів, мікрофонів та передавачів Live U.

Зураб Аласанія зі свого боку подякував шведській стороні за постійну підтримку Суспільного та допомогу в становленні незалежного медіа: «Для нас дуже важливий цей візит та інтерес пана Ерікссона до питань свободи слова й розвитку незалежних медіа в Україні. Ми тісно співпрацюємо з нашими шведськими партнерами, маємо низку спільних проєктів, зокрема щодо посилення регіонального мовлення. Я вдячний за всю ту допомогу, технічну, консультаційну, а головне — експертну, яку надає шведська сторона. Це наш надійний партнер у розбудові Суспільного в Україні».

Для технічної реалізації проєкту залучили професійних закупівельників — компанію Crown Agents для постачання необхідного для побудови розгалуженої інфраструктури обладнання та програмного забезпечення.

«Створення єдиного цифрового простору між головним офісом Суспільного та його регіональними представництвами є проєктом загальнонаціонального масштабу, який сприятиме подальшому розвитку та зміцненню незалежного Суспільного мовлення. Це надзвичайно важливий і великий крок уперед для демократичної країни», — коментує голова представництва Crown Agents в Україні Тетяна Коротченко.

Нагадаємо, UA: Суспільне мовлення та Офіс медіарозвитку Шведського радіо SR MDO розробили концепцію єдиного цифрового простору між головним офісом Суспільного та регіональними філіями, який допоможе побудувати ефективну систему регіонального мовлення.