Новини компанії

Березень 13, 2019

Суспільне мовлення отримає грант від уряду Японії для закупівлі обладнання

13 березня Кабінет Міністрів України підписав угоду (у формі обміну нотами) з Урядом Японії щодо надання Україні гранту на закупівлю спеціального обладнання для ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України".

Цим документом схвалено Угоду та узгоджений протокол щодо процедурних деталей та протокол обговорення стосовно протидії корупції до зазначеної Угоди. Підставою прийняття вказаних документів стала підписана ще 2004 року міжурядова угода з Японією про технічне співробітництво та грантову допомогу, яка ратифікована Законом України від 01.07.2004 № 1969-IV. Саме ця міжурядова угода стала базовою для всіх наступних галузевих угод та проектів між Японією та Україною, зокрема і "Проект розвитку потенціалу суспільного мовника в Україні".

"Перші зустрічі, які дали початок співпраці за проектом міжнародної технічної допомоги, і з Посольством Японії, і з агентством міжнародного співробітництва Японії (JICA) відбулися ще навесні 2015 року, — розповідає членкиня правління НСТУ Інна Гребенюк. — З того часу, ці кілька років експерти Jica надавали допомогу, консультували нас та з великою увагою ставилися до всіх потреб та проблемних питань компанії. Така співпраця допомагає Суспільному проводити системні зміни в робочих процесах, як організаційних, так і технологічних.

Хочу підкреслити, що шлях до прийняття рішення про підписання нинішньої міжурядової угоди про надання грантової допомоги у технічній сфері , кінцевим отримувачем якої стане ПАТ "НСТУ", був дуже тривалим і вимагав залучення багатьох державних органів та узгодження їхніх позицій. НСТУ щиро вдячна всім залученим центральним органам державної влади та Уряду, які допомогли на етапі фіналізації тексту Угоди та відповідного Розпорядження КМУ. Також окремо хочемо подякувати Міністерству закородонних справ, яке сприяло Суспільному в оформленні угоди та висловило готовність організувати підписання Угоди у формі обміну нотами.

Сподіваємося, ця подія стане знаковою для стосунків між державами та надасть можливості Суспільному мовнику для значного технічного вдосконалення", — зазначила Інна Гребенюк.

Нагадаємо, згаданий вище "Проект розвитку потенціалу суспільного мовника в Україні" було зареєстровано у червні 2017 року. Донором проекту є Японське агентство міжнародного співробітництва (Jica), реципієнтом — публічне акціонерне товариство "Національна суспільна телерадіокомпанія України", виконавцем — японський суспільний мовник NHK, бенефіціаром — Держкомтелерадіо. Співпраця за проектом має кілька аспектів: освітній — експертна допомога та навчання з висвітлення надзвичайних ситуацій і створення освітніх програм та технічний — надання обладнання.
Національна суспільна телерадіокомпанія України має тривалі стосунки як із Посольством Японії в Україні, так і з агентством міжнародного співробітництва Японії (Jica).

Влітку 2018 року Посольство Японії в Україні надіслало Держкомтелерадіо проект Угоди (в формі обміну нотами) в рамках Японської грантової допомоги "Програма економічного та соціального розвитку" для погодження та підписання Угоди.