Оголошення про проведення мистецького конкурсу на виробництво аудіальних та аудіовізуальних творів (контенту) — документального серіалу «Лицарі правозахисту»

Березень 26, 2024

Акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» оголошує мистецький конкурс на виробництво аудіальних та аудіовізуальних творів (контенту) —  документального серіалу «Лицарі правозахисту» на основі грантової угоди № 4000007366, укладеної між Фондом прав людини уряду Королівства Нідерландів й АТ «НСТУ» (далі – Конкурс).

Ціль проєкту:

Виготовити документальний серіал, який демонструє вплив правозахисного руху на суспільство, шляхом створення та показу традицій української боротьби за права людини, волю і справедливість, що допоможе підвищити інтерес та повагу до діяльності правозахисників, заохотити людей будь-якого віку приєднатись до активної частини  громадянського суспільства, брати участь у відстоюванні інтересів громад або окремих їхніх членів.

Документальний серіал «Лицарі правозахисту» створюється для висвітлення громадянського спротиву агресії російської регулярної армії в Україні. Метою створення документального серіалу є ознайомлення суспільства з правозахисною та просвітницькою діяльністю, організацій, які надають допомогу та підтримку ЛГБТ, здійснюють адвокацію питань пов’язаних із ВПО, моніторинг та аналіз порушень прав людини в Криму на національному та міжнародному рівнях, протидіють серйозним порушенням прав дитини під час збройного конфлікту, займаються протидією насильницькій зміні демографічного складу населення тимчасово окупованих територій, надають комплексну соціально-психологічну, медичну і правову допомогу людям, які пережили полон, їх сім'ям, сім'ям пропавших безвісті та загиблих, прагнуть до становлення справжнього демократичного та толерантного суспільства.

 

Кожен епізод розповідає про діяльність однієї української правозахисної організації та заснований на індивідуальній розповіді керівника / керівниці / керівників цієї організації, який / яка / які розповідають цю історію своїми словами і ця розповідь підтверджуються словами і свідченнями інших людей, залучених до історії.

Для вибору головних героїв документального серіалу запропоновано перелік громадських організацій.

 (надається перелік з 18 організацій, для обрання із них 12 організацій, діяльність яких буде висвітлена в документальному серіалі  «Лицарі правозахисту»)

Пріоритетні:

1. Центр громадянських свобод

2.  ЮрФем, асоціація жінок-юристок, які  надають юридичну допомогу жінкам, які пережили сексуальне насильство

3. Рада дружин і матерів захисників України “Жінки зі сталі”

4. Правозахисна організація Fight For Right

5. Центр прав людини ZMINA

6. Olena Shevchenko Women of the Year

7. Асоціація родин захисників “Азовсталі”

8.  «Українська мережа за права дитини»

9. Регіональний центр з прав людини  (Мартиновський)

10. КримSOS

11. Схід SOS

12. Блакитний птах


 

Альтернативні:

1. Правозахисники на війні. Людмила Янкіна

2. Кримська правозахисна група

3.  Медійна ініціатива за права людини

4. Харківська правозахисна група (ХПГ)

5. Українська Гельсінська спілка з прав людини

6. Правозахисна організація “Truth Hounds”

 

У заявках просимо зазначати релевантний досвід створення документальних серіалів. 

Суспільне зацікавлене у просуванні майбутнього серіалу на кіноекранах як в Україні, так і за кордоном. Відтак від виробника (переможця мистецького конкурсу) очікується створення телевізійної версії, версії для Youtube, а також кінотеатральної фільмокопії (див. Технічні вимоги до матеріалу).

Метою проведення відбору є визначення переможців мистецького конкурсу, з якими буде укладена угода на виробництво аудіальних та аудіовізуальних творів.

  • Вид Конкурсу – вид конкурсу: виробництво аудіальних та аудіовізуальних творів (контенту);

  • Напрями Конкурсу – телевізійні (документальні) серіали; 

  • Категорія Конкурсу – 100% замовлення АТ «НСТУ»;

  • Тематична сесія Конкурсу - документальний серіал про вплив правозахисного руху на суспільство, шляхом створення та показу традицій української боротьби за права людини, волю і справедливість; 

  • Орієнтовний хронометраж – 12 серій по 26 хвилин;

  • Орієнтовні хронометражі додаткового контенту для цифрових платформ –12 серій по 26 хвилин;

  • Граничний ліміт витрат на послуги зі створення документального серіалу відповідно до умов грантової угоди № 4000007366 -  9 841 600 (дев’ять мільйонів вісімсот сорок одна тисяча шістсот) гривень з урахуванням усіх податків та зборів. 

  • Умови оплати робіт: авансування першого етапу в обсязі 40%, авансування другого етапу в обсязі 40%, післяплата за передачу майстер-копій, комплекту вихідних та довідкових матеріалів та авторських майнових прав на аудіовізуальний твір – 20% від загальної кошторисної вартості.

До розгляду приймаються пропозиції на виробництво проєктів, за результатами реалізації яких до 29 листопада 2024 року (включно) створюється документальний серіал.

Дата ефіру - листопад 2024 року.

Для участі в Конкурсі кандидати повинні в період з 26 березня 2024 року по 9 квітня 2024 року (включно) заповнити форму електронну форму та подати наступні документи:

  • контактні дані кандидата;

  • стислий опис проєкту (до 10 речень);

  • розгорнутий синопсис (тритмент та інформація про потенційних героїв);

  • кошторис витрат  (з урахуванням усіх податків та зборів) в форматі, затвердженому АТ "НСТУ" та згідно з інструкцією з заповнення кошторису

  • план виробництва та орієнтовний план фінансування;

  • продюсерське бачення, пропозиції щодо технології виробництва серіалу та пропозиції стосовно ключових осіб виробничої групи;

  • режисерське бачення та художнє рішення;

  • фільмографія та посилання на попередні проєкти режисера-постановника, продюсера, автора сценарію;

  • інші презентаційні матеріали (за наявності);

  • скан-копії документів про реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності кандидата;

  • один з двох видів документів (згідно із Законом України «Про публічні закупівлі»):

1) скан-копії документів про підтвердження виконання аналогічного договору на створення аудіовізуального твору (копія договору, акту приймання-передачі, накладної, лист відгук тощо);

2) довідка, підписана керівником, про наявність у кандидата обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та довідка про наявність у кандидата працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.

Загальні конкурсні вимоги

Кандидат має відповідати одному або декільком кваліфікаційним критеріям, а саме: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору. 

У випадку, якщо переможець конкурсу планує залучати до виконання робіт чи послуг субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю, переможець має надати повне найменування та місцезнаходження кожного суб’єкта господарювання, який буде залучений переможцем. АТ «НСТУ» має перевірити таких суб’єктів господарювання на відсутність підстав, визначених у частині першій Закону України «Про публічні закупівлі».

Подавати проєкти для участі в мистецькому конкурсі можуть юридичні особи будь-яких форм власності та організаційно-правових форм, серед учасників, кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) або посадових осіб яких немає громадян Російської Федерації та Республіки Білорусь.

Технічні вимоги до матеріалу

Перелік комплекту інформаційно-довідкових матеріалів

 

Всі майнові права на всі об’єкти інтелектуальної власності від авторів та правовласників, чиї твори увійдуть складовою частиною до майбутнього проєкту, мають бути передані АТ «НСТ​​У» для використання будь-яким не забороненим законодавством України способом протягом усього періоду дії авторського права на території всіх країн світу.

При підготовці пропозиції просимо звернути увагу на Редакційний статут АТ «НСТУ» в частині вимог до створення та поширення контенту.

 

Етапи Конкурсу

Конкурс відбуватиметься у два етапи: 

І. Попередній відбір.

ІІ. Пітчинг.

Проєкти оцінюватимуть за такими критеріями: 

  • драматургічна якість;

  • актуальність теми, соціальна важливість;

  •  творче бачення;

  • продюсерське бачення;

  • відповідність вимогам каналу дистрибуції контенту та його конвергентність;

  • відповідність кошторису витрат масштабу проєкту та терміни виробництва.

 

До уваги кандидатів / учасників Конкурсу!

  • Форма реєстрації та подані документи мають бути заповнені українською мовою. 

  • Відповідальність за повноту та достовірність наданої інформації несе учасник Конкурсу. 

  • Рішення АТ «НСТУ» про невідповідність умовам Конкурсу оскарженню не підлягає. 

  • Кожен учасник Конкурсу гарантує, що надані матеріали не порушують майнові права інтелектуальної власності.

  • Учасник Конкурсу надає свою згоду на обробку персональних даних. Зі свого боку АТ «НСТУ» гарантує захист наданої інформації учасника Конкурсу.

Мистецький конкурс проводиться згідно з наказом АТ «НСТУ» від 25.03.2024 №299 «Про проведення дирекцією соціально важливого контенту та спеціальних проєктів АТ «НСТУ» Мистецького конкурсу на виробництво аудіовізуальних творів (контенту) — документального серіалу  «Лицарі правозахисту», на основі грантової угоди № 4000007366  та відповідно до Порядку проведення мистецьких конкурсів в АТ «НСТУ».

Ваші запитання щодо умов проведення конкурсу Ви можете надіслати за адресою 

a.fursenko@suspilne.media.