Новини компанії

Червень 03, 2024

Знайшли за 2 години: розслідувачі Суспільного ідентифікували окупанта, причетного до катувань полонених на Харківщині

3 червня розслідувачі Суспільного отримали письмове підтвердження у месенджері WhatsApp від російського окупанта щодо його авторства на відео зі знущаннями з українських військовополонених на Харківському напрямку. Ідентифікований — 32-річний Кіпрін Алєксєй Леонідович, «Барс», родом з Санкт-Петербурга. Він воює в Україні з 2014 року, а зараз є командиром штурмової роти.

«Пошук воєнних злочинців для нас — щоденна рутина. Ідентифікація Кіпріна разом з написанням тексту зайняла менш ніж дві години, працювали у десять рук. Важливо, що змогли отримати від нього підтвердження причетності», — розповіла Інна Білецька, шеф-редакторка редакції розслідувань Суспільного. 

1 червня в одному з російських телеграм-каналів з’явилося, а згодом поширилося й в українських медіа відео, на якому п’ять російських військових змушують українських військовополонених, яких ведуть із закритими обличчями, співати радянський гімн, а потім, невдоволені «результатом», вигукують: «Збадьоріть порося» — і б’ють обох у живіт. 

Деталі справи читайте на сайті Суспільне Новини

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.