Листопад 27, 2024
Ведуча Українського Радіо Галина Бабій отримала премію імені Джеймса Мейса
Ведуча Українського Радіо Галина Бабій стала лауреаткою цьогорічної премії імені Джеймса Мейса «Громадянська позиція» в галузі журналістики*. Церемонія вручення премії, організована Державним комітетом телебачення і радіомовлення України та всеукраїнською газетою «День», відбулася 27 листопада.
«Добре, що у часи великої нестабільності є щось стабільне — це премія імені Джеймса Мейса за громадянську позицію в журналістиці, — зазначила у вступному слові головна редакторка газети «День» Лариса Івшина, яка модерувала захід. — Але загалом, я думаю, що після “громадянську позицію” було б добре поставити крапку. Тому що громадянська позиція в журналістиці є обов'язковою і я не розглядаю журналістику окремо від громадянської позиції», — додала вона.
Читайте також: Будинок звукозапису Українського Радіо запрошує на концерт «Я — ВІРТУОЗ!»
Голова ради премії Сергій Тримбач наголосив, що за кандидатуру Галини Бабій одноголосно проголосувала вся рада. Адже сьогодні громадянська позиція журналіста, окрім всього, мусить бути почутою. За його словами, суспільство має бути відповідальним і чути, шанувати наших журналістів, які цю позицію мають, заявляють і відстоюють:
«І сьогоднішня наша лауреатка належить до когорти тих журналістів культурного фронту, скажімо так, традиційного, але сьогодні є сенс так говорити. Вона на цьому фронті якраз відстоює нашу культуру і її силу. Тому що одна із рис імперської політики полягала в тому, щоб українцям втюхувати оцю нехитру думку, що в нас є якась культура, але вона все-таки другорядна, третьорядна. То лі дєло веліка руська література, і так далі. Так от, діяльність Галини Бабій якраз належить до тих людей. Маючи прекрасну музичну консерваторську освіту, вона могла б піти по лінії класичній, і це було б достойно, безумовно. Але Галина обрала журналістику і популяризацію української музики», — сказав Сергій Тримбач.
Сама лауреатка виступила зі словами вдячності, що серед інших достойних кандидатів отримати цю премію вибрали її. Галина Бабій наголосила, що віддасть грошовий еквівалент премії на збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 окремої механізованої бригади ЗСУ.
«Громадянська позиція — це не талант вроджений, не освіта, не фах, а це те, що виховується з дитинства. Це совість, це розуміння того, хто ти на землі, якого народу і для чого ти сюди прийшов. І якщо ти можеш щось зробити для того, аби не просто заробити гроші і до вечора їх з'їсти, а щоб про це знали твої нащадки — роби це! Це найкраща інвестиція твого життя у майбутнє, твого народу, твоєї нації, твоєї держави», — зазначила у промові Галина Бабій.
Читайте також: Фільм Суспільного про капеланок переміг на кінофестивалі у Лондоні
Радіожурналістка Галина Бабій отримала премію у 100-річчя Українського Радіо, тож після виступу вона вручила пам’ятний подарунок засновниці премії Ларисі Івшиній — ювілейну вінілову платівку, на якій зібрана історія фонду Українського Радіо в записах Симфонічного оркестру Українського Радіо.
«Я мала честь формувати історичну частину цього вінілу. Тут зібрані записи з 1949 по 2000 роки, різні диригенти, які очолювали наш оркестр. А на другій стороні — сьогодення нашого Симфонічного оркестру Українського Радіо. З ним я зараз проїхала пів України концертним туром до сторіччя Українського Радіо», — вручаючи подарунок розповіла Бабій.
Переглянути трансляцію церемонії можна на ютуб-каналі Укрінформу. Також в ефірі Українського Радіо вийшов сюжет з цієї події, послухати його можна за лінком.
* Премія в галузі журналістики «Громадянська позиція» імені Джеймса Мейса — це престижна премія, заснована всеукраїнською газетою «День» у 2008 році, яка присуджується авторам нових публіцистичних творів, що сприяють утвердженню історичної пам’яті українського народу, його національної свідомості та самобутності, визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом проти українців.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Фото — Укрінформ