Новини компанії

Жовтень 10, 2024

Важливо пояснювати молоді значення Суспільного для демократичної України: студенти вивчають історію мовника

Студенти бакалаврату та магістратури Київського університету ім. Бориса Грінченка, які вивчають журналістику, продовжують знайомитися з роботою Суспільного мовника. У жовтні стартує новий цикл лекцій у межах дисципліни «Суспільне мовлення в сучасному медіапросторі».

Зі вступними лекціями вже виступили голова наглядової ради Суспільного Світлана Остапа та секретар наглядової ради Вадим Міський.

«Суспільному мовнику сім років, але реформа Суспільного ще триває. На жаль, не всі громадяни України розуміють різницю між суспільним мовником і державними чи комерційними. Навіть деякі політики цього не розуміють. Тому так важливо пояснювати і розʼяснювати, особливо мо́лоді, значення Суспільного для демократичної України. Рада співпраці з Університетом Грінченка. Побачила в очах студентів щирий інтерес до історії створення Суспільного», — поділилась враженнями від лекції Світлана Остапа.

Вадиму Міському теж є чим поділитись зі студентами, адже його двічі обирали до наглядової ради Суспільного і він інтегрований у реформу мовника з самого початку.

«Під час лекції для студентів Київського університету імені Бориса Грінченка мене приємно вразила жива і допитлива дискусія, що виникла навколо питань роботи Суспільного Мовлення. Ми детально обговорили, що робить суспільні мовники незалежними від уряду, політиків і комерційних інтересів, які існують моделі їх фінансування в різних країнах світу. Поговорили про вплив українського Суспільного Мовлення на медіаринок мовою цифр та фактів, розібрали, як ухвалюються ключові рішення в компанії та хто контролює відповідність контенту інтересам суспільства. Радий, що молодь демонструє глибокий інтерес і критичне мислення, це свідчить, що в української журналістики є надійне майбутнє», — висловився про лекцію Вадим Міський.

Читайте також: Христина Гаврилюк: Ми інформуємо, а не займаємось контрпропагандою

На важливості взаємодії мовника та університету наголосив Дмитро Козлов, член правління Суспільного, відповідальний за управління персоналом.

«Для всієї спільної команди мовника й університету дуже важливим є перехід від першого, пілотного, року існування цієї програми до другого року, вже системного, сталого викладання. Підтвердженням тому, що програма актуальна й цікава саме студентам, стало те, що чимало бакалаврів, для яких навчальний модуль про Суспільне не був обов’язковим, обрали саме його. Стратегічна ціль для Суспільного в цій програмі залишається тією ж, що й була, — розповісти майбутнім медійникам про Суспільне як про інституцію та про важливість існування незалежних мовників для існування демократії. Тактичне завдання курсу — залучити молоді таланти до роботи на Суспільному. І ми уважно відстежуємо: що студенти думають про Суспільне протягом цієї програми і для скількох з них Суспільне стане першим повноцінним місцем роботи», — розповів Дмитро Козлов.

Серед лекторів від Суспільного — журналісти, продюсери та керівники самостійних структурних підрозділів, які є носіями візії мовника.

«Другий рік поспіль продовжуємо співпрацю з Київським столичним університетом імені Б. Грінченка. Щиро тішуся, що ще більше майбутніх медійників дізнаються з перших вуст про Суспільне. 

Заняття проводять наші колеги не лише з центральної дирекції, а й з регіонів, розповідають про місію та цінності Суспільного, стандарти, виробництво контенту, роботу журналіста "в полях". Приємно спостерігати, що робота Суспільного відгукується в серцях молоді і майбутніх журналістів», — додає Ярослава Камінська, заступниця начальника управління Академії Суспільного Мовлення. 

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному.

Фото — Валерія Мезенцева