Травень 29, 2024
В Україні немає цензури, — Микола Чернотицький в інтерв’ю Yleisradio
В Україні немає цензури, водночас є військові обмеження, пов’язані з питанням національної безпеки. Про це журналістам шведськомовної редакції Yleisradio розповів Микола Чернотицький, голова правління Суспільного Мовлення, під час робочого візиту до Фінляндії. Зокрема говорили про свободу слова та безпеку журналістів під час війни.
«Для нас дуже важливо, щоб військові обмеження не переходили у політичну цензуру. Але я не можу собі уявити ситуацію, щоб в нашій країні була запроваджена цензура. У нас достатня свобода медіа», — зазначив Микола Чернотицький.
Під час інтервʼю він звернув увагу на рейтинг свободи преси. У 2024 році Україна піднялася в ньому на 18 позицій у порівнянні із 2023-м. Якщо минулого року Україна займала 79 місце, то цьогоріч це — 61 місце зі 180, згідно з рейтингом Всесвітнього індексу свободи преси 2024 (World Press Freedom Index).
«Це підтверджує той факт, що в Україні немає цензури. Час від часу ми ведемо дискусії, аби отримати доступ до лінії фронту. Проте це військові обмеження, пов'язані з національною безпекою, а не з інформаційною цензурою. Окрім того, у нас хороша співпраця між медіа в Україні», — підсумував Микола Чернотицький.
Водночас російська пропаганда досі має значний вплив на формування інформаційного середовища. Це загрожує не лише українській аудиторії, переконаний Микола Чернотицький:
«Шлях до медіаграмотності — довгий. Все, що має робити Суспільне Мовлення — це говорити правду і пояснювати, що відбувається насправді. Без маніпуляцій чи пропаганди, як це постійно роблять росіяни, наприклад, у фейсбуці чи твіттері».
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.