Новини компанії

Грудень 19, 2024

Українське Радіо завжди шукало можливості обійти радянську цензуру, — Дмитро Хоркін

На Українському Радіо був радіотеатр, донька відомого українського композитора Олександра Білаша Олеся багато років вела музичні програми, а про історію радіокомпанії вийде книга — цікаві факти 100-річчя мовника та роботу на Українському Радіо сьогодні розповів Дмитро Хоркін, член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за платформи радіо, телебачення та диджиталу в подкасті «UNZIP»

«Радіо завжди шукало можливості обійти радянську цензуру і транслювати усе важливе, прогресивне і цікаве. [...] В усі часи Українське Радіо доводило, що українська мова — це не говірка, а саме мова. На запит Українського Радіо для працівників телебачення і радіо розробили орфоепічний словник, відомий, як словник Погрібного, — розповідає Дмитро Хоркін. — Під час повномасштабного вторгнення росії в Україну в Гостомелі, Бучі, Ірпені, Маріуполі до останнього, скільки було можливо, чули Українське Радіо, а в Ізюмі, Лимані й Херсоні ми й не припиняли мовити. [...] Ми — потрібні, ми поруч із нашою країною у найскладніші моменти».

Читайте також: Юрій Табаченко про знакові для Українського Радіо проєкти 2024 року

Долі усіх зірок та видатних людей України перетиналися з Українським Радіо. За 100 років роботи радійні фонди налічують сотні тисяч годин цінних архівів.

«У нас завжди дуже професійно записували виконавців і музичні колективи. Для цього були всі необхідні ресурси — найкраща техніка і спеціалісти: звукорежисери, звукооператори, звукоінженери та саундпродюсери. В цілому, ми знайшли дуже багато цікавих сторінок Українського Радіо, які увійдуть у книжку. У наших архівах — зібрання шедеврів, зокрема й забутих», — каже Дмитро Хоркін

У Суспільного є чотири загальнонаціональні радіоканали. Українське Радіо —  перший з них, суспільно-політичний. Зараз він має всеукраїнську трансляційну та кореспондентську мережу та «свій стиль, інформаційну і музичну політику».

«Українське Радіо має потужну FM-мережу, найбільшу в Україні, де можна почути нас в хорошій якості. Ми — прямоефірні, і новини, і самі ефіри у нас ще і до повномасштабної війни виходили в прямому ефірі. Другий канал — Радіо Промінь, це загальнонаціональна музична молодіжна радіостанція. Третій — Радіо Культура, де література, радіотеатр, класична музика, аналітичні програми. І відносно нещодавно з'явився новий канал — Радіоточка, яка без значних зусиль і коштів на промоцію, вже знайшла свою аудиторію», — розповідає Дмитро Хоркін

Що зробило Українське Радіо за 100 років і що буде далі — слухайте в подкасті «UNZIP» за посиланням.

Українське Радіо — найпопулярніше розмовне радіо України з найбільшою FM-мережею та флагманський канал Суспільного Мовлення. 2024 року Українське Радіо відзначило століття з початку мовлення. У Києві мовить на частоті 105 FM. З усіма частотами Українського Радіо та лінками на соцмережі Суспільного в регіонах можна ознайомитися за посиланням. Українське Радіо також можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio, на сайті ukr.radio та в мобільному застосунку «Дія».

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Фото — Анастасія Мантач