Новини компанії

Грудень 05, 2024

У Львові підсумували перший рік роботи платформи Суспільне Медіатека

Команда Суспільне Медіатека поділилася здобутками за перший рік роботи платформи та планами на наступний на зустрічі із партнерами, медійниками, істориками й командою. Відбулася зустріч у новому просторі Академії Суспільного Мовлення у Львові 3 грудня. Гості переглядали архівні відео та дискутували про цінність архівів, а на фоні — звучав плейлист із золотих фондів Українського Радіо. 

Читайте також: Платформі Суспільне Медіатека — рік! Як команда працює з архівами

«Вдячна кожному за кожен матеріал, який публікуємо на Суспільне Медіатека. Впевнена, всі хто працює на сайті зараз, — захоплюється тими скарбами, які знаходимо у величезних архівах Суспільного. Прагнемо розвиватись і давати нашим користувачам ще більше цікавого й нового. Хочемо популяризувати архіви нашої компанії й залучати до їх вивчення все більше людей. Це одна із наших цілей — аби архіви Суспільного були доступними, аби вони ставали основою для досліджень історії, культури та інших сфер життя нашої країни», — сказала Ірина Гоць, продюсерка платформи Суспільне Медіатека.

«Ми радіємо кожному маленькому результату, кожній плівці чи запису, який ми врятували оцифруванням. А ще більше мотивації, захоплення і розуміння, що ця робота важлива, — коли опублікували цей запис на сайті Суспільне Медіатека й отримали зворотний зв’язок від людей. Звичайно, це все було б неможливим без команди та наших партнерів, тож сьогодні хочемо ще раз їм подякувати», — сказала Таїсія Турчин, керівниця департаменту «Медіатека» на Суспільному.

Після вступного слова команди переглянули архівні відео — про «заборонені» бажання радянських школярів, мітинг та повалення пам'ятника Леніну у Львові, опитування напередодні референдуму щодо незалежності України з різних українських міст. До обговорення побаченого запросили істориків Івана Хому та Ростислава Мельника.

«Ваша платформа — це знахідка для тих, для кого архіви — це життя. Вона дозволить ще професійніше й легше з ними працювати. Дякуємо, що маємо можливість обговорювати (ці відео — ред.) і також змінювати свої уявлення про радянський союз», — сказав Іван Хома, кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри історії, музеєзнавства та культурної спадщини Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка».

Команда «Дому Звуку» львівського комунального підприємства «Львівське радіо» зберігає та активно досліджує плівковий архів Львівського радіо, авторськими правами на який володіє Суспільне. Цей архів налічує близько 18,5 тисяч записів. Результатами цієї роботи «Дім Звуку» ділиться під час тематичних подій та у подкасті «(Не)Загублені Плівки», де слухають та обговорюють записи, знайдені у фонотеці.

Від імені команди «Дому Звуку» Павло Коряга, зазначає: 

«У співпраці з Львівською національною музичною академією ім. Миколи Лисенка наша команда оцифровує унікальні плівки з нашого архіву. Завдяки платформі Суспільне Медіатека ці записи можна послухати у вільному доступі. За рік співпраці з колегами із Суспільного вдалося опублікувати 21 плейлист з унікальними добірками. Для нашої команди важливо не тільки зберігати та досліджувати музичну спадщину Львова, але й популяризувати цінні записи, які ми знаходимо у фонотеці Львівського радіо. Чудово, що кожен може послухати ці оцифровані записи на платформі Суспільне Медіатека».

Директор Школи журналістики та комунікацій Українського Католицького Університету отець Андрій Шестак, який відвідав подію, зазначив, що співпраця Школи з Суспільне Медіатека є важливим кроком у розвитку якісної журналістської освіти. 

«Оцифрування архівних матеріалів відкриває унікальні можливості для академічного середовища — це доступ до історичних джерел, які стають основою для створення документальних фільмів, мультимедійних проєктів та досліджень. Це не лише про збагачення освітнього процесу, але й про сприяння збереженню національної пам’яті та популяризації суспільно важливих тем через сучасні медіаформати», — каже отець Андрій Шестак.

В цілому, за 12 місяців роботи платформи Суспільне Медіатека її відвідали 80 тисяч користувачів: кожен в середньому провів на сайті по 26,5 хвилин. На кінець листопада 2024 року на Суспільне Медіатека опубліковано понад 1350 годин відео- та аудіоконтенту. В цілому люди присвятили 35 731 годину переглядам архівів Суспільного.

Команда запрошує користувачів разом вдосконалювати платформу: залишайте пропозиції у формі зворотного зв'язку у правому нижньому куті сайту Суспільне Медіатека.

Команда, що працює над платформою Суспільне Медіатека 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

* Проєкт створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю АТ "НСТУ" і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу. Проєкт створено в рамках співпраці Суспільного мовлення та Європейського Союзу в особі Європейської комісії за грантом «Капіталізація аудіовізуальних архівів НСТУ для залучення громадськості в Україні».

Фото — Роман Гнатишин