Новини компанії

Червень 21, 2024

Токшоу, що не боїться гострих тем: підсумки другого сезону «Нового відліку» на Суспільному

14 дискусій про головні теми країни, 50+ гостей у студії прямого ефіру та високі телеперегляди — на Суспільному завершився другий сезон суспільно-політичного токшоу «Новий відлік». Команда проєкту щотижня впродовж трьох місяців аналізувала ключові резонансні події та проводила ексклюзивні соцдослідження, ретельно обирала спікерів для збалансованих, цікавих та гострих дискусій. 

Читайте також: Навчання журналістів-розслідувачів: Суспільне підсилює цей напрям у хабах

«Справжнім викликом було робити токшоу в умовах війни і очевидних інформаційних  обмежень, які вона накладає. Але нам вдалося наростити популярність, репутацію медіа, яке дотримується журналістських стандартів навіть в цих умовах, не боїться усіх суспільно важливих тем, але не перетворює це на хайп заради хайпу. І думаю, те, що до нас готові ходити і дискутувати представники і представниці різних політичних сил, громадянського суспільства, військові, експерти — це ознака того, що “Новий відлік” став помітним явищем в медіапросторі», — переконана Тетяна Трощинська, продюсерка токшоу.

Читайте також: «На честь»: Суспільне знімає фільм про нові назви та айдентику підрозділів українського війська

Зміни до закону про мобілізацію, ефективність роботи ТЦК та справедливе бронювання, чи готувалася Україна до наступу на Харківщині, чи на часі зараз оновлення влади, за яку національну ідею воюємо — це тільки частина тем, що викликають суспільний резонанс і які стали предметом дискусій «Нового відліку» в другому сезоні. 

На місцевих каналах Суспільного найвищий показник переглядів серед аудиторії 18+ років у містах України 50 тисяч і більше отримав прямий ефір проєкту за 11 квітня про закон про мобілізацію: середня частка аудиторії випуску — 0,91% (на піках частка сягала 1,18%). На Першому найбільша середня частка аудиторії була зафіксована 23 травня під час ефіру про п’ять років президентства Володимира Зеленського — 2,15% (на піках частка сягала 3,05%). Програма набирала високий показник частки аудиторії і в повторі: випуск за 16 травня про наступ на Харківщині — 1,41% на місцевих каналах та ефір 13 червня про Глобальний саміт миру у Швейцарії  — 1,72% на Першому.

«Наше суспільно-політичне токшоу служить платформою для донесення правдивої інформації, критичного аналізу та є важливим інструментом для інформування громадян, обговорення критичних питань і підтримки демократичних процесів навіть у найскладніші часи. І ми дуже вдячні за увагу до нашого токшоу як зі сторони глядачів, так і зі сторони учасників наших обговорень», — зауважує Ірина Бубнова, виконавча продюсерка Першого каналу Суспільного Мовлення.

Серед гостей, які взяли участь у прямих ефірах, — народні депутати України, топпосадовці й мери міст, правозахисники та військовослужбовці, дипломати і священнослужителі, волонтери й громадські активісти. У другому сезоні команда «Нового відліку» розширила географію дискусії та масштабувала її на всю країну, охопивши загальнонаціональні теми й проблеми. Крім цього, щотижня команда озвучувала результати ексклюзивних соціологічних досліджень Суспільного. 

«Ексклюзивні соціологічні дослідження на замовлення “Нового відліку” дуже підсилили драматургічну складову проєкту. Спираючись на думку і ставлення українців до обраної теми, дуже легко розвертати дискусію в потрібне русло. А ще результати наших ексклюзивних досліджень стають у пригоді іншим платформам Суспільного, які теж обговорюють підняту нами тему», — каже Назарій Поврозник, шеф-редактор проєкту.

У другому сезоні співведучою Андрію Діхтяренка стала журналістка Радіо Свобода Власта Лазур. Разом вони не тільки модерували дискусію і стежили, щоб спікери дотримувалися регламентів проєкту, а й були учасниками обговорення, аналізували його з погляду власного журналістського досвіду.

«Одна з найбільш дискусійних та наскрізних тем цього сезону була тема мобілізації: від проблем, які відбуваються у самому процесі, до законопроєктів, які приймають народні депутати. Загалом у нас не було такого, щоб гості просто стояли у студії й одностайно підтримували якусь одну позицію. Були різні погляди і гарячі дискусії, навіть емоційні, як-от під час ефіру з Інною Совсун та Ганною Маляр. Щоразу у всіх цих випадках ми повністю керували ситуацією на знімальному майданчику і, на мій погляд, діяли максимально правильно», — зазначає ведучий Андрій Діхтяренко.

«В нас вийшла, як мені здається, чудова співпраця і з Андрієм, і з командою Суспільного, із командою "Нового відліку" зокрема. Мене дуже підтримували колеги й давали абсолютну свободу у відборі тем, плануванні, підборі гостей і в тому, якою має бути структура програми. Бачимо по цифрах переглядів, що глядачам токшоу подобається, вони його чекають і про нього говорять. І в цьому аспекті, на мій погляд, ми абсолютно виконали свою місію, і маю надію, що ми не розчаруємо глядачів і в наступному сезоні», — каже ведуча Власта Лазур.

Команда «Нового відліку» не прощається із телеглядачами: старт третього сезону проєкту запланований на серпень 2024 року.

«Новий відлік» — незалежний дискусійний майданчик Суспільного для обговорення ключових подій сьогодення та майбутнього України. Разом з топпосадовцями та лідерами думок у київській студії Суспільного команда проєкту аналізує головні теми тижня, порушує гострі питання й шукає розв’язання як локальних, так і національних проблем. «Новий відлік» виходить на місцевих каналах Суспільного (Суспільне Київ, Суспільне Одеса, Суспільне Харків тощо), у телеефірі та на ютуб-каналі Першого каналу Суспільного Мовлення, а також на Українському Радіо. 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні. 

Фото — Валерія Мезенцева