Жовтень 31, 2024
Суспільне працює на політично нейтральній основі, — звіт Єврокомісії
Європейська Комісія презентувала Звіт в межах Пакета розширення Європейського Союзу 2024 року, де констатувала незаангажованість Суспільного від політичних сил та необхідність належного фінансування мовника на 2025 рік.
У звіті відзначили, що Суспільне Мовлення «працює на політично нейтральній основі», а наглядова рада «є незалежним органом, до складу якого входять представники громадянського суспільства та медіаексперти». Окремо Європейська Комісія згадала про державне фінансування мовника, яке «відповідно до вимог законодавства залишається проблемою».
У документі йдеться, що Україна досягла певного прогресу у свободі вираження поглядів, «незважаючи на обмеження та несприятливі умови, створені російською військовою агресією, що триває» та що «минулорічні рекомендації Комісії були частково виконані й залишаються актуальними». Одним з кроків, які, на думку Єврокомісії, необхідно зробити Україні наступного року в цій сфері, є «забезпечити належне фінансування суспільного мовника, що дозволить незалежним суспільним ЗМІ виконувати свою роль, закріплену в українському законодавстві».
Нагадаємо, Звіт Європейської Комісії містить оцінки щодо прогресу, досягнутого всіма країнами-кандидатами та потенційними кандидатами на вступ до ЄС, зокрема оцінку щодо річного прогресу України у реформах і трансформаціях на шляху до членства в ЄС по всіх переговорних розділах.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.