Новини компанії

Жовтень 02, 2024

Суспільне Мовлення на 31-му Lviv BookForum

З 3 до 6 жовтня у Львові відбудеться 31-й Lviv BookForum. Суспільне Мовлення — інформаційний партнер заходу. 

Цього року подія повертається з фокусною темою «Сила спільнодії». До фестивалю приєднаються учасники з 18 країн: Болгарія, Бразилія, Велика Британія, Ізраїль, Індія, Ірландія, Канада, Мексика, Нігерія, Нідерланди, Німеччина, Нова Зеландія, Польща, Сербія, США, Україна, Фінляндія, Хорватія. Події форуму транслюватимуться англійською, іспанською та українською мовами.

Читайте також: «Життя в ефірі»: до свого 100-річчя Українське Радіо презентує новий проєкт

Суспільне вкотре об’єднає свої зусилля з тим, аби донести всім поціновувачам літератури найсвіжіші та найактуальніші новини й новинки зі сфери книговидавництва України та світу. Впродовж чотирьох фестивальних днів на локації працюватимуть команди телеканалу Суспільне Культура та Радіо Культура, журналісти сайту Суспільне Культура та диджитал-платформи Суспільного Мовлення. Вони здійснюватимуть прямі включення, трансляції з фестивалю, готуватимуть публікації і запрошуватимуть організаторів та гостей на інтерв'ю.

П'ять подій цьогорічного Lviv BookForum будуть проведені у Пороховій вежі у партнерстві з Радіо Культура

«Тема “Сила спільнодії” дуже резонує з цінностями нашої команди та досвідом, який ми проживаємо. Тож для нас велика честь і приємність долучитися до створення програми цьогорічного фестивалю. П’ять подій на головній сцені звучатимуть і в ефірі Радіо Культура, і наживо для публіки в залі. Воєнні часи загострили головні смисли, і вони звучатимуть у наших дискусіях-ефірах — це і тема пам’яті, і роль молодих людей у сучасному житті, і, звичайно ж, тема війни в культурі», — зазначила виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська

  • 3 жовтня з 17:30 до 18:30 відбудеться перша з п’яти запланованих подій — дискусія «У мене мало часу: чому молодь змінює світ?» 

Учасники: поетка, волонтерка, учасниця російсько-української війни Ярина Чорногуз; лауреатка Пулітцерівської премії та премії «Оскар» Василіса Степаненко; ексміністерка освіти України, генеральна директорка фонду SavEd Анна Новосад; модераторка — ведуча Радіо Культура, авторка подкастів, медіаменеджерка, лауреатка Премії імені Георгія Ґонґадзе – 2024, ведуча Радіо Культура Тетяна Трощинська

  • 3 жовтня 19:00–20:00 дискусія «Бути вірним собі: любов і вибір у часи кризи»

Учасники: поетка, перекладачка Софія Андрухович; головна іноземна кореспондентка The Sunday Times, одна із провідних британських іноземних журналісток, авторка бестселерів Крістіна Лемб; модераторка — ведуча Радіо Культура, авторка подкастів, медіаменеджерка, лауреатка Премії імені Георгія Ґонґадзе – 2024, ведуча Радіо Культура Тетяна Трощинська

  • 5 жовтня з 14:00 до 15:00 відбудеться «Публічна розмова з Георгі Господіновим та Остапом Сливинським»

Учасники: поет, перекладач, есеїст, літературознавець Остап Сливинський; лауреат Міжнародної Букерівської премії, автор роману «Часосховище» Георгі Господінов; модератор — ведучий Радіо Культура Вадим Карп'як.

  • 6 жовтня з 11:00 до 12:00 — дискусія «Війна в масовій культурі».

Учасники: очільниця руху VETERANKA, громадська діячка, бойова медикиня Катерина Приймак; письменник і художник Анатолій Дністровий; офіцерка Збройних сил України, учасниця російсько-української війни Шарлотта Хмельницька. Модератор — ведучий Радіо Культура Вадим Карп'як.

  • 6 жовтня з 17:00 до 18:00 відбудеться публічна розмова «Говорити, мовчати, говорити знову. In memoriam тих, кого ми любимо» за участю старшого юридичного консультанта проєкту, співдиректора ГО Truth Hounds, кандидата юридичних наук та члена міжнародної консультативної ради при Офісі Генерального прокурора України, доцента Національного університету «Києво-Могилянська академія» Дмитра Коваля та ведучої Радіо Культура, авторки подкастів, медіаменеджерки, лауреатки Премії імені Георгія Ґонґадзе – 2024 Тетяни Трощинської.

Записи трансляцій цих подій можна буде почути в ефірі Радіо Культура. 

Крім того, 4 жовтня у Пороховій вежі з 14:00 до 15:00 відбудеться спецподія від Українського Радіо з нагоди його 100-річчя — дискусія «Роль радіо у важкі часи».

Учасники: журналіст і медіаменеджер, експерт з питань протидії дезінформації, член наглядової ради Суспільного Вадим Міський; виконавчий продюсер Українського Радіо Юрій Табаченко; професорка кафедри історії та політології Університету Західного Онтаріо Марта Дичок; медіааналітик, член Європейської мовної спілки Метью Раволл; радниця з питань державної політики, SR (Швеція) Софія Таавіцайнен; модеруватиме дискусію журналістка Наталія Соколенко.

Читайте також: «Сентиментальна подорож до планети Параджанова» стала номінантом премії «Кіноколо»

Загалом програма цьогорічного Lviv BookForum міститиме близько 150 подій: 30 подій кураторської програми BookForum, яка відбуватиметься у гібридному форматі, та 120 подій від видавництв і партнерів, які відбуватимуться у середмісті Львова. Також традиційно BookForum готує для наймолодших відвідувачів спеціальну дитячу програму, а для всіх поціновувачів — улюблену «Ніч поезії».

«Цьогорічний фестиваль ми організовуємо попри великі перешкоди, але завдяки підтримці партнерів і донорів ми маємо можливість відбуватися цього жовтня у Львові. Цьогорічна програма сфокусована за участі авторів та авторок з Африки, Європи, Північної й Латинської Америки. Спікери з усього світу продовжуватимуть засвідчувати підтримку України та розповідатимуть про війну росії проти України. Антиколоніальні процеси, активізм, висвітлення воєнних злочинів — це ті теми, які зачіпатимемо в цьому році», — підкреслила програмна директорка Lviv BookForum Софія Челяк

Події наживо відбудуться у Львові у Пороховій вежі та на локаціях партнерів. Онлайн-трансляції українською можна буде переглянути на ютуб-каналі BookForum.

Також 10 найцікавіших подій форуму можна буде подивитися наживо на ютуб-каналі Суспільне Культура

  • 3 жовтня, 19:00–20:00 «Бути вірним собі: любов і вибір у часи кризи».
  • 4 жовтня, 14:00–15:00 «Роль радіо у важкі часи».
  • 4 жовтня, 17:00–18:00 «Публічна розмова Девіда Ремніка з Крістіною Бердинських».
  • 5 жовтня, 12:30–13:30 «Як війна нас об'єднує чи роз'єднує».
  • 5 жовтня, 14:00–15:00 «Публічна розмова з Георгієм Господіновим та Остапом Сливинським».
  • 5 жовтня, 17:00–18:00 «Публічна розмова із Салманом Рушді».
  • 6 жовтня, 14:00–15:00 «Геноциди в історії людства та України: пам’ять, меморіалізація та сучасні виклики».
  • 6 жовтня 18:30–19:30 «Готуючи «тривожний рюкзак»: Історія про падіння імперій».
  • 6 жовтня 20:00–21:30 «Відпусти минуле: що таке антиколоніальна боротьба».

Англійською мовою з іспанськими, французькими та німецькими субтитрами можна буде долучитись до трансляції на Vimeo-каналі HAY Festival.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Підпишіться на Суспільне Анонси на тій платформі, де вам зручно: телеграм або вотсап.