Липень 10, 2024
Суспільне інформаційно підтримає оновлений літературний фестиваль «Фронтера» в Луцьку
27–28 липня в Луцьку відбудеться IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера». Оновлена подія об'єднає українських та закордонних літераторів, перекладачів і медійників, щоб показати світові, як працює культура України в часи великої війни.
Суспільне Мовлення традиційно інформаційно підтримує фестиваль. Інтерв’ю з організаторами й учасниками, репортажі про найяскравіші події заходу будуть розміщені на платформах Суспільне Луцьк, їх також можна буде побачити в інформаційно-аналітичному проєкті «Культура на часі» телеканалу Суспільне Культура.
«“Фронтеру” я чекаю з нетерпінням, бо маю свою любов до цього літературно-мистецького дійства. Суспільне Луцьк усі попередні рази було генеральним інформаційним партнером “Фронтери”. Цього року фестиваль відбудеться ще й в дуже особливому, історичному місці — Окольному замку. Там, до слова, безпечно — це величезне укриття. Звичайно, ми розкажемо волинянам (і не лише) про багатьох митців, які в рамках заходу приїдуть у ці дні до Луцька. Намагатимемось показати і передати атмосферу літературно-мистецького дійства і знайомитимемо у різний спосіб: на нашому ютуб-каналі, на сторінках у соцмережах — з українськими поетами, письменниками і з гостями з-за кордону», — говорить головна редакторка Суспільне Луцьк Лариса Литвицька.
Лариса Литвицька. Фото з особистого архіву
Напередодні події команда інформаційно-аналітичного проєкту «Культура на часі» телеканалу Суспільне Культура запише інтервʼю з учасницею літературного фестивалю, письменницею Євгенією Кузнєцовою.
Репортажі з фестивалю та інтерв’ю з учасниками програми можна буде почути й на радіо — в ранкових ефірах Радіо Культура. А лінійна продюсерка головної редакції літературних передач і радіотеатру Марина Люта й ведуча програм редакції радіотеатру головної редакції літературних передач і радіотеатру Ольга Головецька підготують репортажі про найцікавіші події «Фронтери».
«Радіо Культура працює там, де є наша слухацька аудиторія. Літо — традиційно час фестивалів, тому ми прагнемо відчути та передати цю атмосферу в ефірах. Цього року така робота особливо щемка, адже культурні ініціативи продовжують роботу попри воєнні реалії. Тому для нашої редакції кожен новий культурний проєкт — свідчення особливої української незламності», — говорить виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська.
Ірина Славінська. Фото — Олег Переверзєв / Суспільне
Читайте також: Історії впливу: матеріали Суспільного, що допомогли їхнім героям
Цього року фестиваль змінив свій формат, локацію та час проведення.
«Після “Фронтери” 2020 року ми відчули гостру потребу в змінах, — розповідає директорка фестивалю Елла Яцута. — Повномасштабне вторгнення додало нових викликів. Цьогоріч з осіннього фестивалю ми перейшли у літній сезон, із приміщень театрів і кав’ярень — в музейний простір “Окольний замок”. Раніше ця територія виконувала важливу оборонну функцію, а також була місцем підписання важливих політичних договорів. Сьогодні ми знову говоримо про потребу оборони, захисту і пошуку союзників».
Елла Яцута. Фото надане пресслужбою фестивалю
Організатори наголошують, що «Фронтера» має на меті не лише показати, якою є сучасна європейська література, а й розповісти іноземним учасникам про актуальну ситуацію в Україні. Це допоможе налагодити культурний діалог і протидіяти наративам російської пропаганди на міжнародній арені. Важливою складовою цьогорічної «Фронтери» є благодійність.
«Багато українських митців сьогодні змінили свої ролі, — розповідає Елла Яцута. — Вони воюють і волонтерять. Тож у рамках фестивалю ми об’єднали чимало бізнесів, аби зібрати кошти для військових».
«Фронтера» попередніх років. Фото надане пресслужбою фестивалю
На фестивалі не буде паралельних подій. Тож відвідувачі зможуть побувати на всіх заходах і не хвилюватися, що кудись не встигнуть. На локації, крім власне сцени, працюватиме дитяча та лаунж-зони, фудкорт, книгарня, невеликий тематичний благодійний ярмарок. Команда «Фронтери» активно працює і над тим, щоб обрана локація була безбар’єрною та безпечною.
Участь у цьогорічному заході 27–28 липня візьмуть письменники й письменниці з України, Польщі, Іспанії, Франції та Португалії. Серед них: Юрій Іздрик, Ірена Карпа, Макс Кідрук, Марічка Паплаускайте, Євгенія Кузнєцова, Малґожата Реймер, Фабріс Депре та інші. Хедлайнером першого дня фестивалю стане DakhTrio.
Фестиваль заснували у 2018 році, але навесні 2023-го організатори взяли паузу для переосмислення і перезавантаження проєкту.
Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап.
Нагадаємо, усі верифіковані новини від команди Суспільного — на сайті Суспільне Новини. Про Волинь — у місцевому розділі сайту та в соцмережах мовника Суспільне Луцьк:
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Центральне фото: «Фронтера» попередніх років. Фото надане пресслужбою фестивалю.