Жовтень 03, 2024
Роль суспільного мовника під час війни: голова правління Суспільного виступив на Kyiv Media Week
3-4 жовтня проходить 14-й міжнародний форум Kyiv Media Week.
На панельній дискусії, що відкрила захід, під назвою «Роль державних інституцій і суспільного мовника у формуванні здорової медійної екосистеми» виступив голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький. У розмові також взяли участь: голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасимʼюк, генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко та заступник виконавчого директора Українського культурного фонду з проєктної роботи Дмитро Решетченко.
Чернотицький акцентував на ролі суспільного мовника та викликах, які постали перед компанією, під час повномасштабного вторгнення. За його словами, зросла відповідальність Суспільного Мовлення щодо новин у період війни — інформування має бути якісним, достовірним та неупередженим. Водночас із початку війни значно зріс відсоток кількості новин, які Суспільне надає європейським суспільними мовникам. І ця комунікація є важливою для нашої країни.
Читайте також: На Першому каналі Суспільного побільшає ранкових випусків новин
«Для європейців цікавий досвід Суспільного щодо того як забезпечувати свободу слова, свободу вираження. Для всіх цей досвід, який є у нас, новий, і ми постійно маємо запитання від європейських колег, як це працює», — додав Микола Чернотицький.
Суспільне намагається інвестувати кошти у таланти та креативну економіку.
«Я вдячний народним депутатам, які змінили закон та дозволили для нас копродукцію. І місяць тому ми вже оголосили про три документальні проєкти по процедурі копродукції. Це маленький крок, мабуть, для індустрії, але величезний крок для нас в майбутнє. Тому що до цього ми замовляли тільки 100% прав для компанії, а зараз ми вже виходимо в найбільш модернову річ», — розповідає він.
Читайте також: Суспільне Мовлення на 31-му Lviv BookForum
Проте війна загострила деякі болючі точки Суспільного, зокрема йдеться про нестачу кадрів та фінансування. Але, як зазначив Микола, ці виклики постали перед багатьма компаніями в Україні, їх просто потрібно прийняти і працювати з ними. Так, команда Суспільного продовжує активно залучати донорів та додаткові ресурсів.
«За допомогою донорів, таких як USAID, EU, JICA, ми майже закриваємо в цьому році всі технічні потреби. Техніка є, але мають лишитися люди, які будуть на ній працювати. І це важливо, бо люди є найголовнішими. Тому я би дуже хотів, щоб держава продовжувала виконувати на достатньому рівні ті зобов'язання, які колись взяла, створивши суспільний мовник, для розвитку, а не для формального виживання», — наголосив Микола Чернотицький.
Із повною програмою дводенного форуму можна ознайомитись за посиланням.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.