Новини компанії

Серпень 16, 2024

Причини та наслідки «Тисячолітньої війни»: премʼєра на Першому каналі Суспільного

На Першому каналі Суспільного Мовлення 17 й 18 серпня о 22:00 відбудеться прем'єра до Дня Незалежності України двосерійного документального фільму — «Тисячолітня війна» — про російсько-українські відносини у ретроспективному ключі. 24 й 25 серпня о 13:00 відбудеться премʼєра на ютуб-каналі Першого. Проєкт на замовлення та у співпраці з Суспільним реалізувала команда ФОП Іванців.

«Для мене і нашої команди важливо було проявити природу російського шовінізму у ставленні до України. Ми створили своєрідний історичний детектив, який розпаковує всі зерна московитської брехні. Так, ця війна тягнеться тисячоліття, і поле бою не тільки фізичне, а відбувається ще й в інформаційному просторі. Сьогодні такий час, коли ми можемо дізнатись, а головне прийняти правду про нашу історію, про наше справжнє коріння, віднайти себе у майбутньому. Тисячу років вони намагалися стерти нас і знищити нашу ідентичність, але чому їм це не вдалося, зможете побачити у фільмі», — говорить режисер Андрій Литвиненко.

Автори стрічки порушили закони історичних оповідей і почали розказувати історію з кінця. Завдяки цьому вдалося побачити цікаві закономірності та причинно-наслідкові звʼязки. Якщо час не лінійний, а рухається по спіралі й кожен новий виток повторює попередній, як зрештою вирватися з цього кола геноцидів, русифікації та імперських апетитів росії?

Йдучи від наслідків до причин, у глибини віків, автори фільму шукають відповіді на запитання, як закінчити війну, що триває вже майже тисячу років. Фільм «Тисячолітня війна» починається з масованих обстрілів Києва 10 жовтня 2022 року і поступово, рухаючись від сьогодення углиб історії, розповідає глядачам про події, що сталися за час правління російських тиранів. 

Чому росіяни обстрілюють центр столиці, де немає жодних військових об'єктів, але є культурні пам'ятки? Що стало причиною масштабної війни, яка триває вже понад тисячу років? Відповіді на ці питання шукали спікери фільму, занурюючись в історію сучасного конфлікту й архівні дані. 

Спікерами фільму стали Нобелівська лауреатка Олександра Матвійчук, професор Європейських студій Оксфордського університету Тімоті Гартон Еш, політолог Олександр Палій, історикиня та військовослужбовиця Марина Мірзаєва, архівіст Микола Попелуха та докторка філософських наук Наталія Кривда.

Читайте також: На Суспільному стартує другий сезон проєкту «З нуля»

Над проєктом працювали:

  • Режисери: Світлана Ліщинська, Андрій Литвиненко.
  • Продюсерка: Оксана Іванців.
  • Продюсерка зі сторони Суспільного: Катерина Феленюк.
  • Автори сценарію: Світлана Ліщинська, Віктор Семерин, Петро Цимбал, Олег Криштопа
  • Оператори: Євгенія Бондаренко, Петро Цимбал, Роман Петрусяк.

Документальний фільм створено за підтримки Посольства США в Україні.

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.