Серпень 14, 2024
Орлова, Цибульська, Кремінь, Герасим’юк — знакові розмови липня на Радіо Культура
Впродовж липня в ефірі Радіо Культура гості програми «Час інтерв'ю» разом з ведучими поговорили про знищення росією культурної спадщини України, історію створення «Охматдиту», першу книжку про Валерія Залужного та штучний інтелект для навчання.
Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному
Що нині відбувається на території Національного заповідника Херсонес Таврійський? Чи намагаються росіяни зберегти античну частину міста? Яка ситуація з Кримським палацом у Бахчисараї? Чи потрібно Україні змінювати законодавство у сфері охорони культурної спадщини? На всі ці запитання в ефірі Радіо Культура відповідав голова моніторингової групи ГО «Кримський інститут стратегічних досліджень», історик Денис Яшний. Ведучий — Вадим Карп’як.
В ефірі Радіо Культура Тарас Кремінь, Уповноважений із захисту державної мови, обговорював, чому деякі люди досі не сприймають вимогу говорити державною мовою, в яких сферах порушують закон про державну мову найчастіше та які кроки необхідно зробити, щоб діти активно шукали, споживали й створювали український контент. Ведуча — Олена Гусейнова.
В ефірі Радіо Культура експертка зі стратегічних комунікацій та протидії гібридним загрозам Любов Цибульська розповіла про те, де російська пропаганда сьогодні діє найактивніше, як відрізнити справжні внутрішні проблеми від тих, що підкреслюються росією, і чи дійсно небезпечний телеграм. Також обговорили використання штучного інтелекту у війні та що може допомогти українцям уникнути наслідків російських атак. Ведучий програми — Вадим Карп’як.
Читайте також: Перша документальна копродукція від Суспільного: оголошуємо мистецький конкурс
Незабаром побачить світ перша книжка про головнокомандувача Збройних сил України перших двох років повномасштабної війни Валерія Залужного «Залізний генерал. Уроки людяності». Чому авторка робить застереження, що ця книжка — не біографія, а книжка про генерала Залужного? Як вдавалося відшукати баланс між дуже динамічною реальністю та необхідністю написати книжку, яка буде читатися й після війни? В ефірі Радіо Культура про роботу над книжкою розповіли її авторка Людмила Долгоновська та директорка видавництва Vivat Юлія Орлова. Ведуча — Олена Гусейнова.
В яких сферах можна замінити шкільного вчителя штучним інтелектом? Чи зможе штучний інтелект знайти індивідуальний підхід до кожного учня? Чи можна запрограмувати ШІ, щоб він навчав уже самими запитаннями? Про все це і не тільки в ефірі Радіо Культура міркував заступник директора з розвитку Атмосферної школи Захар Симчич. Ведучий — Вадим Карп’як.
В ефірі Радіо Культура провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України Василь Марочко розповів про історію створення «Охматдиту», архівні дані злочинів радянського режиму, пов'язані з лікарнею. А також про те, як академічна наука могла б працювати з цими відомостями та що відбувалося в лікарні 1986 року, коли сталася Чорнобильська катастрофа? Ведуча програми — Олена Гусейнова.
Що означає для України представлення в міжурядовій раді Програми «Інформація для всіх» (IFAP)? Які країни оперативніше відреагували на повномасштабне вторгнення і змінили вектор своєї діяльності у сфері культури й інформації? Як перетягнути на наш бік усіх інших? Про все це в ефірі Радіо Культура говорила голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк. Ведучий — Вадим Карп’як.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.
«Час інтерв'ю» — розмови зі знаковими особистостями про найважливіші події в культурному і громадському житті країни та вектори розвитку суспільства. Програма виходить на Радіо Культура у будні о 13:00. Ведучі: Олена Гусейнова, Наталія Грабченко, Вадим Карп’як та Ірина Славінська.
Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.