Новини компанії

Травень 31, 2024

Ніколи не здаватися, — Алла Скорик на CIRCOM Regional Annual Conference

Шеф-редакторка північно-східного хабу Суспільного Алла Скорик виступила на щорічній конференції CIRCOM Regional у Познані (Польща). Вона розповіла про досвід роботи команди Суспільне Чернігів від початку повномасштабного вторгнення росії.

«Поділилася тим, як змінилася робота регіональних редакцій, які зіштовхнулися з повномасштабним вторгненням і потрапили у вир бойових дій. Чернігівщина була в зоні активних бойових дій впродовж лютого-березня 2022 року. В цей час Суспільне Чернігів довелося відмовитися від традиційного телевізійного висвітлення. Ми перестали робити щоденні випуски новин, як робили до цього, натомість переклали виробництво телевізійного контенту на резервні студії, які працювали у Львові, Ужгороді, Рівному, зокрема у прямому ефірі. Ми у Чернігові виготовляли сюжети, робили включення з регіонів, закцентувалися на роботі в соціальних мережах, у телеграм-каналі та на нашому сайті», — розповіла Алла Скорик.

Читайте також: Журналісти Суспільне Чернігів серед переможців премії «Честь Професії 2024»

Порядок роботи Суспільне Чернігів, що існував до вторгнення, різко змінився в один день. У звичному форматі команда щодня випускала новини на телебаченні та радіо, проте робити це без електропостачання було неможливо. Крім того, аудиторія постійно потребувала свіжих новин — їх необхідно було максимально швидко виготовляти і публікувати.

«Вирішили мати двох журналістів та двох операторів у Чернігові, доки місто перебуває в облозі. Вони працювали через день, бо також мали виживати — шукати для себе їжу, воду, ліки тощо. Через підірвані навколо міста мости виготовлення відео було дуже складним. Все обладнання необхідно було заряджати від генераторів, пальне для яких надходило лише човном через річку і коштувало надзвичайно дорого», — розповідає Алла Скорик.

Ці відео були дуже цінним не лише в Україні, але й за кордоном, бо показували, що насправді відбувається в українському місті, яке атакувала росія.

Водночас змінилися й потреби аудиторії всередині Чернігова.

«Аудиторія телеграм-каналу Суспільне Чернігів зросла з 3000 до 150 000 за п’ять днів. Це було в умовах, коли люди сідали на велосипед і шукали місце з електрикою та зв’язком, щоб отримати новини: про ситуацію в Україні, у Чернігові, де отримати їжу, воду, ліки, допомогу лікарів. І все це вони могли дізнатися з телеграм-каналу Суспільне Чернігів. До новин не додавали фото, це були короткі інформативні речення, — згадує Алла Скорик. — Ще одним важливим каналом комунікації стало радіо. Прості приймачі на батарейках могли забезпечувати новинами людей, які мешкали у підвалах».

Читайте також: Суспільне розповідає про відновлення й відбудову прифронтових регіонів у циклі документальних історій «ТутРемБуд»

Після деокупації Чернігівщини команда Суспільного повернулась до звичного режиму роботи, почала аналізувати воєнні злочини росіян, проте зіштовхнулася з новим викликом — емоційним вигоранням. Кілька людей з команди вирішили залишити журналістику. Щоб розв'язувати проблему з браком кадрів, Суспільне Чернігів організувало школу журналістики для людей різних професій, в результаті троє людей долучились до команди.

Сьогодні філії Суспільного в Чернігові, Сумах і Полтаві об'єдналися в північно-східний хаб, який спеціалізується на розслідуваннях, зокрема щодо воєнних злочинів.

«Зараз ми робимо навіть кращі розслідування, ніж раніше, попри все пережите, невеликими силами, під постійною загрозою російських обстрілів. Я насправді пишаюся своєю командою. Війна стимулювала нас бути швидшими, робити більше. Це означає, що у нас є ресурс, і ми маємо його використовувати, щоб перемогти», — підсумовує Алла Скорик.

Нагадаємо, CIRCOM Regional Annual Conference відбувається щороку й збирає медійників і медійниць з усієї Європи, які діляться досвідом та обмінюються успішними ідеями. 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.