Новини компанії

Вересень 26, 2024

Нічого для ветеранів без ветеранів: Андрій Конопляник поділився досвідом Суспільного в адаптації ветеранів

У межах співпраці з ГО «Центр зайнятості Вільних людей» директор департаменту управління талантами Суспільного Мовлення Андрій Конопляник взяв участь у фінальному заході проєкту ГО ЦЗВЛ «Навігація повернення ветеранів: професійні рішення для компаній», що відбувся 25 вересня у Києві.

«Центр зайнятості Вільних людей» — це громадська організація, яка з 2014 року підтримує та допомагає ветеранам/-кам, ВПО, жінкам, людям з інвалідністю у професійній діяльності та підприємницькій самореалізації, а також надає супровід для працедавців щодо розроблення та впровадження рішень із професійної реінтеграції ветеранів. У межах співпраці ГО ЦЗВЛ та команда Суспільного Мовлення розробили комплексний план онбордингу й адаптації ветеранів, яка включає підтримку фізичного, юридичного та психічного здоров’я, мотивацію, цінності та поступове входження в робочий процес компанії Суспільного.

Читайте також: Це не лише про віру, а й про любов та служіння, — Суспільне презентувало фільм про капеланок у Києві

Учасники заходу «Навігація повернення ветеранів: професійні рішення для компаній» обговорили результати співпраці, обмінялись досвідом з іншими компаніями та визначили подальші кроки у підтримці ветеранів. 

У своєму виступі Андрій Конопляник наголосив, що навчити працівників компанії, як правильно і коректно спілкуватися з ветеранами, які слова не використовувати, які стереотипи треба подолати — звісно, важливо, але цього недостатньо.

«Завдяки “Центру зайнятості Вільних людей” ми активно працювали й зрозуміли, що нам потрібно запитати безпосередньо самих ветеранів, чого вони хочуть, чого їм не вистачає, які виклики загалом у компанії існують. Ми дійшли до однієї простої  істини: робити будь-які процеси без ветеранів неправильно. Тому ми нічого не робимо для ветеранів без ветеранів. У команді має бути ветеран, котрий працюватиме з керівниками, які вже безпосередньо будуть працювати з ветеранами, надавати їм підтримку, консультації. Тому що найбільший авторитет і найбільша довіра на етапі повернення ветерана все ж таки буде до того, хто повернувся з війни сам. І ми дуже раді, що серед наших працівників знайшлася така людина, яка має дуже круті навички військового психолога», — зазначив Андрій.

Читайте також: Вікторія Борщенко на NAM Summit 2024: особливості споживання інформації в Україні під час війни

Також Андрій Конопляник розповів, що команда Суспільного разом з ГО ЦЗВЛ почали проводити тренінги для своїх керівників у всіх регіонах країни стосовно здорової комунікації, найму ветеранів з ринку праці та процесу їх адаптації.

«Ми дуже раді, що на сьогоднішній день ми можемо активно рухатись у цьому напрямі, забезпечуючи підтримку з усіх боків, в межах тих ресурсів, які є в компанії, і відповідно працювати над впровадженням програм онбордингу й адаптації», — додав він.

Також під час заходу відбулась презентація посібника «Як розробити та впровадити ефективну програму реінтеграції ветеранів/-ок у компанії», розробленого ГО ЦЗВЛ у співпраці з експертами та партнерами. Ознайомитися з посібником можна за лінком

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.