Новини компанії

Грудень 19, 2024

«На своєму місці» — спільний проєкт Суспільного та Ради Європи про стійкість українських громад

В ефірі інформаційного проєкту «Суспільне. Студія» на Першому каналі Суспільного Мовлення виходить спільний з Радою Європи проєкт «На своєму місці»*. Він показує досвід українських громад, які в умовах воєнного часу демонструють стійкість та спроможність надання якісних публічних послуг мешканцям.

Кожен випуск проєкту — це створений партнерами репортаж із громади, обговорення його у студії Суспільного, а також обговорення досвіду, який може бути масштабований на всю систему місцевого самоврядування. Таким чином проєкт «На своєму місці» не лише знайомить глядача із прикладами успіху, але й стає платформою для обговорення системних рішень, які допоможуть громадам розвиватися й долати виклики повномасштабної війни.

«Ми на Суспільному намагаємось тримати в полі зору реформу з децентралізації, яка з усіма іншими сферами нашого життя зазнає руйнівного впливу повномасштабної війни. Але разом з тим місцеве самоврядування демонструє дива живучості громад, попри усі виклики воєнного стану. Показувати позитивний досвід і відверто говорити про проблеми, які виникають, спільно з представниками громад, регіональної та центральної влади, експертним середовищем, громадським сектором — в цьому мета проєкту», — каже шеф-редакторка проєкту «Суспільне. Студія» Ірина Малихіна.

Голова Офісу Ради Європи в Україні Мачей Янчак подякував Суспільному за інформаційний супровід реформи з децентралізації:

«Рада Європи послідовна у підтримці реформи з децентралізації в Україні. Спроможні громади є запорукою стійкості держави загалом, досвід України це вкотре підтвердив. Саме тому подальша робота над створенням більш ефективної системи багаторівневого врядування, орієнтованої на людей, сприяння розвитку прямої демократії та збалансування інтересів держави й  місцевого самоврядування є важливою складовою у протидії російській агресії, подальшому відновленні країни та її євроінтеграційному поступі. Дякуємо Суспільному за інформаційне висвітлення цієї реформи», — зазначає Мачей Янчак.

До прикладу, одна з історій — про життя прифронтової Чугуївської громади на Харківщині. Попри постійні обстріли та намагання північних сусідів знищити інфраструктуру міста, там знаходять грантові можливості для відновлення і навіть розвитку своєї громади. В цілому, до кінця 2024 року вийде вісім випусків-історій з різних куточків України.

«Зараз, в перенасиченому повітряними і душевними тривогами часі, такий проєкт — нагода трохи заспокоїтись і надихнутися. Вісім громад у восьми регіонах, і в кожній — неймовірні люди, які попри війну і ті ж таки тривоги роблять неймовірні речі для стійкості та розвитку своїх громад», — зазначає Наталія Пономарів, журналістка проєкту, яка готує історії з громад.

Онлайн дивитися історії проєкту можна на ютуб-каналі або на сторінці  Програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні»  у фейсбук.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

* Проєкт реалізується в межах Програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні».

Фото надала Наталія Пономарів


Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.