Новини компанії

Грудень 27, 2024

Історія (не) повторюється? «Чернігівське князівство. 1000 років» — завершальна серія на Суспільне Чернігів

Що спільного між облогою Чернігова росіянами у 2022 році та знищенням міста монголами у 1239-му? 28 грудня о 18:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів — дивіться третю, завершальну, серію анімованого історичного проєкту «Чернігівське князівство. 1000 років»

Читайте також: Суспільне Чернігів — серед лідерів медіаспільноти, — опитування ІМІ

У третій серії йтиметься, зокрема, про захоплення князівства монголами та намагання московських царів вкрасти історію Чернігово-Сіверщини.

Шеф-редактор північно-східного хабу Суспільного та Суспільне Чернігів, співавтор проєкту Андрій Тіток зазначає:

«В захопленні Чернігівського князівства монголами ми бачимо дуже багато паралелей з сучасною російсько-українською війною. В тому, як московське царство будувало свою ідентичність на історії Чернігово-Сіверщини, можна простежити багато нинішніх російських наративів про “адін народ”. Ми свідомо створювали третю серію саме на таких паралелях, зокрема, аби глядачі бачили, що нинішні звірства росіян, пограбування нашої культури й вигадування історії — це те, чим росіяни почали займатися не сьогодні, не вчора і навіть не позавчора».

На думку історика і співавтора проєкту Володимира Пилипенка, у завершальній серії йдеться про інтерпретацію нашого минулого.

«Як на мене, третя серія проєкту найбільше резонує з подіями сучасності. Хоча історія ніколи не повторюється, але саме події ХIII століття найбільше нагадують сучасність. Облога Чернігова російською армією 2022 року та знищення міста монголами 1239 року мають багато спільного, а сучасні московські пропагандистські заяви дивним чином нагадують заяви царів із часів XIV–XVI століть», — пояснює ідею випуску Володимир Пилипенко.

Нагадаємо, презентація проєкту «Чернігівське князівство. 1000 років» відбулася в одній із найстаріших збережених будівель Чернігівського князівства, Спасо-Преображенському соборі. Загалом у проєкті три випуски анімованих історичних антилекцій, і їх можна дивитись на ютуб-каналі Суспільне Чернігів.

Читайте також: Воєнна коляда: радіодокументальний серіал Мирослава Лаюка на Радіо Культура

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні. 

Оперативні та якісні новини від команди Суспільного у Чернігові читайте на сайті Суспільне Новини та у соцмережах: