Листопад 05, 2024
У Чернігові презентували проєкт Суспільного «Чернігівське князівство. 1000 років»
У Чернігові відбулась презентація першої серії проєкту «Чернігівське князівство. 1000 років». Це анімована історична антилекція від команди Суспільне Чернігів. Автори — Андрій Тіток і Володимир Пилипенко, графіка Анатолія Сологуба. Презентація відбулася в одній із найстаріших збережених будівель Чернігівського князівства, Спасо-Преображенському соборі. Зараз цей собор є частиною Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».
Читайте також: Суспільне розповідає про малолюдні села України
«На презентацію проєкту ми запросили лідерів думок, істориків, друзів Суспільного, команду, яка працювала над цим проєктом. Ми не очікували, що подія зацікавить аж стількох людей! Вільних місць для сидіння не було, люди стояли в проходах у храмі, — розповів шеф-редактор північно-східного хабу Суспільного Андрій Тіток. — У Спасо-Преображенський собор Чернігова нас запросила директорка заповідника “Чернігів стародавній” Наталія Реброва. Це дуже символічне місце: найдавніша будівля міста 11 століття, навколо якої у нашому проєкті відбувається дуже багато подій і сюжетних ліній».
Тисячу років тому після перемоги над братом Ярославом Мудрим на престол у Чернігові сів князь Мстислав. З цього часу почалась історія Чернігівського князівства, володіння якого у часи розквіту простягалися на 1 100 кілометрів. В історії князівства багато білих плям, збереглося мало документів, на які можна посилатися, але є й сотні наукових досліджень, підказки в архітектурі й давніх печерах. Щоб продемонструвати можливий розвиток подій, дизайнер Анатолій Сологуб використав в анімації антилекції штучний інтелект.
У першій серії йдеться про:
- гру престолів часів Київської Русі;
- битву Ярослава Мудрого із братом Мстиславом;
- приватні армії середньовіччя та оплату їх служби;
- князівство протяжністю від боліт підмосков'я до Керченської протоки.
«Вже відбувається активне обговорення нашої роботи, бачимо багато коментарів: хтось захоплюється, хтось має альтернативну версію подій. Цей діалог не може не радувати — значить, глядача вдалося зацікавити. Сподіваюсь, будуть люди, які оновлять свої знання історії, прочитають додаткову літературу. Одна з місій Суспільного — зберігати й популяризувати історичну спадщину і культуру України. Цей проєкт теж має таке завдання», — зазначає Андрій Тіток.
Другу серію проєкту «Чернігівське князівство. 1000 років» Суспільне Чернігів покаже в кінці листопада. Загалом автори планують зробити три випуски, і їх можна подивитись на ютуб-каналі Суспільне Чернігів.
Читайте також: Старі плівки, нова студія, музей і Академія. Чим зараз живе Суспільне Львів
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Головні події регіону — у підсумку тижня на каналі Суспільне Чернігів. Оперативні та якісні новини від команди Суспільного у Чернігові — на сайті Суспільне Новини та соцмережах:
- фейсбук-сторінці
- інстаграм-сторінці;
- ютуб-каналі філії;
- телеграм-каналі;
- вотсап-каналі;
- вайбер-каналі.
Фото Максима Кішки