Жовтень 16, 2024
Джелял, Ташева, Зюбіна — знакові розмови вересня на Радіо Культура
Впродовж вересня в ефірі Радіо Культура гості програми «Час інтерв'ю» разом з її ведучими поговорили про український Крим, популяризацію історії України на ютубі, нонфікшн та виставу «...І всі-всі-всі» (Maidan story)».
Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному
11 вересня у Києві відбувся Четвертий саміт Міжнародної Кримської платформи. Які країни та регіони підтримують український Крим, а з якими ще потрібно працювати над відносинами? Як культура допомагає доносити світові правду про Крим і його сучасні реалії? Скільки політв’язнів досі залишаються в російських тюрмах? Що робити з громадянами, які стали новими колоністами цієї території? Про все це в ефірі Радіо Культура розповіла Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева. Ведуча — Ірина Славінська.
Про початок своєї діяльності в Меджлісі та рішення залишитися в Криму після початку окупації. Про телевізор із трьома кнопками в російській тюрмі та зустріч у камері з одним з «героїв кримської весни». А також про перші слова доньки під час зустрічі після звільнення і про подальшу боротьбу за визволення інших політв'язнів. Про це в ексклюзивному інтерв’ю для Радіо Культура розповів перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял. Ведуча — Наталя Грабченко.
Чому зараз спостерігається зростання інтересу до нонфікшену? Чи пов'язаний цей інтерес із подіями, що відбуваються в Україні? Чим керуються видавництва, пропонуючи добірки книжок для читачів? Як діятиме програма державної підтримки для 18-річних на придбання книжок? Про це та багато іншого в ефірі Радіо Культура розповіла в.о. директора Українського інституту книги Олександра Коваль. Ведуча — Наталя Грабченко.
Читайте також: Дивіться нагородження кінопремії «Кіноколо» на Суспільне Культура
Скільки зараз існує українськомовного контенту на історичну тематику в ютубі? Чи можливо боротися з російськими фейками у відеоблогах на цій платформі? Який історичний контент має найбільшу популярність? Чи не є популярний виклад історії профанацією? На ці та інші запитання в ефірі Радіо Культура відповів головний редактор журналу «Локальна історія» та ведучий ютуб-каналу «Історія без брому» Віталій Ляска. Ведуча — Ірина Славінська.
Чи здатен нещодавно ухвалений закон про заборону релігійних організацій, пов’язаних із РФ, реально щось вирішити у складній релігійній ситуації в Україні? Про що говорять норми закону і чи справді цей документ ускладнить діяльність організацій, пов’язаних із країною-агресором? Про все це і не тільки в ефірі Радіо Культура розповів релігієзнавець, доктор філософських наук, професор Олександр Саган. Ведуча — Наталя Грабченко.
Як розповідати про історію цікаво? Наскільки контент для інтернету на історичну тематику має бути створений фахівцями? Який історичний період найпопулярніший серед користувачів ютубу? Які російські історичні міфи про Україну найбільш небезпечні? На ці та інші запитання в ефірі Радіо Культура відповів засновник проєкту «Реальна історія» Акім Галімов. Ведуча — Ірина Славінська.
Чому для Римми Зюбіної важливі й цікаві художньо-документальні проєкти, засновані на реальних подіях сучасної України? Скільки часу тривала робота над виставою Євгена Лавренчука «...І всі-всі-всі» (Maidan story)»? Чи вдається через театр донести до суспільства важливі моменти української історії? Чи йтиме ця вистава в інших містах України після разового показу в межах KharkivMusicFest? На ці та інші запитання в ефірі Радіо Культура відповідала актриса театру й кіно Римма Зюбіна. Ведуча — Наталя Грабченко.
Читайте також: На Радіо Культура стартували прямі ефіри з книгарні «Сенс на Хрещатику»
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.
«Час інтерв'ю» — розмови зі знаковими особистостями про найважливіші події в культурному і громадському житті країни та вектори розвитку суспільства. Програма виходить на Радіо Культура у будні о 13:00. Ведучі: Олена Гусейнова, Наталія Грабченко, Вадим Карп’як та Ірина Славінська.
Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.