Новини компанії

Жовтень 04, 2024

Чи існує рецепт успішності соціально вагомого контенту: Лук’ян Галкін про досвід Суспільного на Kyiv Media Week

3-4 жовтня у Києві проходить 14-й міжнародний форум Kyiv Media Week.

Одна із панелей цьогорічного форуму присвячена соціально вагомому контенту в сучасних українських реаліях, зокрема зміні майндсету виробників, мовників і глядачів, учасником якої став Лук’ян Галкін, директор департаменту зовнішнього виробництва соціально впливового контенту та копродукції Суспільного Мовлення.

У своєму виступі Лук’ян наголосив, що Суспільне Мовлення ще до повномасштабного вторгнення було орієнтовано на роботу з соціально впливовим контентом, адже однією із задач суспільного мовника є «зшивання» суспільства. Пріоритетним є інформаційний продукт, виготовлений згідно із стандартами, що передбачає баланс думок, репрезентацію різних точок зору, участь в етерах представників різних політичних сил тощо. Це те, що допомагає Суспільному певним чином «зшивати» країну.

Читайте також: На Першому каналі Суспільного побільшає ранкових випусків новин

«Один із наших найуспішніших проєктів —  це шоу «Новий відлік», де ми намагаємося підняти максимально некомфортні дискусійні теми, що водночас є важливими для суспільства тут і зараз. Також у нас є свідчення про те, як в перші місяці повномасштабної війни люди на окупованих територіях мали єдиний доступ до новин із радіоточок Суспільного, завдяки величезному покриттю Українського Радіо», —  розповідає Лук’ян.

Також ще до початку повномасштабного вторгнення на Суспільному активно почав розвиватися напрям журналістських розслідувань. І у 2022 році команда розслідувачів реагувала на події максимально оперативно і на межі своїх професійних якостей.

«Результатом стала низка розслідувань, наприклад, «Буча 22». І це той контент, який викликав дискусії та бажання поділитися болем, бо насправді було відчуття шоку й потрібні були певні тригери для проговорення цього болю. І це той контент, який отримував міжнародні нагороди та використовувався на дипломатичних майданчиках, бо, окрім того, що це “тут і зараз”, це те, що було зроблено з бездоганним дотриманням стандартів, що, власне, є нашою метою», — додав Галків.

Читайте також: Роль суспільного мовника під час війни: голова правління Суспільного виступив на Kyiv Media Week

За його словами, немає однозначно рецепту щодо того, як робити успішний соціально вагомий контент, важливо залишатися чутливими до запитів аудиторії та внутрішньої динаміки суспільства.

«Наприклад, на Суспільному є департамент стратегічного аналізу та розвитку соціально впливового контенту, очолюваний Тетяною Трощинською, напрацювання якого, зокрема, допоможуть у коректному прогнозуванні, зважаючи на цикл виробництва контенту. Тобто як зробити так, аби актуальна на стадії запуску ідея не втрачала своєї актуальності умовно за рік на стадії релізу», —  ділиться Лук'ян Галкін.

Наостанок директор департаменту зовнішнього виробництва соціально впливового контенту та копродукції Суспільного Мовлення зробив акцент на тому, що для суспільного мовника важливо створювати такі форми контенту, які будуть цікаві різним категоріям української аудиторії, а також «достукаються» до іноземного глядача завдяки копродукційним партнерствам та коректному позиціюванню на ранніх стадіях девелопменту ідей.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.