Новини компанії

Травень 08, 2024

Комітет ВР з питань євроінтеграції закликав не підривати незалежність Суспільного

7 травня Комітет Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу у відповідь на звернення Суспільного щодо атак на медіакомпанію ухвалив заяву, якою наголосив «щодо неприпустимості будь-яких дій, що можуть підривати діяльність та незалежність суспільного мовлення, зокрема "КДБ-істських" практик тиску на незалежні медіа». В рішенні також йдеться про важливість забезпечення державою належного функціонування незалежного суспільного мовлення в демократичній країні, в тому числі шляхом належного його фінансування. Відтак у рішенні надані рекомендації Комітету з питань бюджету, що у питанні фінансування Суспільного необхідно враховувати міжнародні зобов’язання України, а Кабміну — забезпечити належне фінансування Суспільного згідно з законом. 

Окремим пунктом комітет проголосував за пропозицію народного депутата Вадима Галайчука «звернути увагу всіх ЗМІ щодо необхідності дотримання єдиної національної інформаційної політики».

Нагадаємо, напередодні Суспільне Мовлення надіслало відповідне звернення до Комітету з проханням дати оцінку спробам підірвати реформу, яка була зобовʼязанням України згідно з угодою про Асоціацію України з ЄС, Угодою між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз, а також зобов’язанням України перед Радою Європи з 2005 року (Резолюція 1466 (2005)). 

Читайте також: Комітет ВР розглянув тиск на Суспільне мовлення та ухвалив дві заяви

«Європейська комісія у звіті 8 листопада 2023 року, на основі якого розглядалося подальше рішення і про відкриття перемовин про членство з Україною на Раді Європейського Союзу, зазначає, що суспільний мовник є політично нейтральним, його редакційні стандарти закріплені в редакційному статуті і його фінансування, на жаль, ще жодного разу не було відповідно до того закону, який ухвалила Україна. Єврокомісія вказує на те, що бюджетне забезпечення, як основне джерело фінансування Суспільного, має бути відповідним для того, щоб забезпечити свободу слова в Україні», — зазначила під час засідання голова Комітету Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Повний текст рішення за посиланням.

Читайте також: Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики закликав не допустити тиску на Суспільне

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих і регіональних каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», надаємо освітній контент, навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні.

Фото: gettyimages