Новини компанії

Травень 07, 2024

Спецпланування на Суспільному до Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

8 травня відзначають День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. У цей день українці вшановують пам'ять людей, які загинули у боротьбі з нацизмом. Суспільне Мовлення підготувало на своїх платформах спеціальні тематичні програми. 

Українське Радіо

О 13:07 ведуча Українського Радіо Галина Бабій говоритиме з доктором політичних наук Владиславом Гриневичем про те, хто і який внесок зробив у перемогу над нацистською Німеччиною — СРСР, США, Велика Британія, Франція. 

О 13:35 Галина Бабій разом доктором історичних наук, завідувачем відділу воєнно-історичних досліджень Інституту історії України НАН України, членом-кореспондентом Національної академії наук України Олександром Лисенком буде спростовувати російські міфи про роль українців, які воювали у складі СРСР.

Радіо Культура

О 7:00 у програмі «Радіоконцерт» прозвучить Симфонія №5 Левка Колодуба під назвою «Pro Memoria: Пам’яті страшних лихоліть» і твір Святослава Луньова для струнного оркестру «Світе тихий».

О 10:05 у програмі «Ранок культурної людини» ведуча Ліза Цареградська поговорить з історикинею, кандидаткою історичних наук, старшою науковою співробітницею Інституту історії України НАНУ — Тетяною Пастушенко про сучасну війну в Україні та її вплив на переосмислення подій Другої світової.

О 12:00 — хвилина мовчання на вшанування пам'яті загиблих у боротьбі з нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

О 13:07 у програмі «Час інтерв'ю» ведуча Наталя Грабченко поспілкується з кандидатом історичних наук, генеральним директором Національного музею історії України у Другій світовій війні — Юрієм Савчуком про методи фіксації подій нинішньої війни, як ми зберігаємо пам'ять про Другу світову війну та яких змін потребує її музеєфікація? 

О 16:07 у програмі «Це класика» слухачі та слухачки Радіо Культура почують ексклюзивний запис світової премʼєри зі Львівського органного залу — Симфонії №2 «Славень Дніпру-Славутичу» Віктора Камінського у виконанні хору «Гомін» та оркестру Луганської обласної філармонії під орудою Івана Остаповича. Цей твір — маніфест соборності України та єдності у боротьбі за вільну й сильну державу. Через заборони радянської влади твір чекав своєї прем’єри близько 40 років.

Читайте також: «Героям Слава!»: на Суспільному прем'єра фільму про російське вторгнення в Україну

О 21:00 — радіодрама «Тріумфальна арка» за мотивами антивоєнного роману Еріха Марія Ремарка.

Також протягом дня в ефірі Радіо Культура звучатиме тематична поезія: «В полях фламандських» — Джона Маккейна, переклад Оксани Самари, читає Дмитро Хоркін; «Клятва» — в авторському виконанні Миколи Бажана; «Тривога» — Вікторії Амеліної, читає Іван Шаран.

Телеканал Суспільне Культура

О 10:35 — спецвипуск програми «Ідемо в музей», в якому ведуча Оля Носко разом з глядачами відвідає Національний музей історії України у Другій світовій війні.

О 12:00 — на телеканалі Суспільне Культура хвилина мовчання на вшанування пам'яті загиблих у боротьбі з нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

О 21:05 — документальний фільм «День Перемоги: хвилина за хвилиною» (Велика Британія, 2020 р.). Стрічка розповідає про те, що відбувалося в той день. «День Перемоги: хвилина за хвилиною» складається з оригінальних інтерв’ю з істориками й ветеранами, які діляться своїми спогадами та досвідом.

О 22:00 глядачі телеканалу Суспільне Культура побачать прем’єру фільму «Воротар» (Німеччина, Велика Британія, 2018 р.). Це розповідь про кохання між німецьким військовополоненим та англійкою. Молоді люди відразу відчули взаємну привабливість, і їхні романтичні стосунки розвивалися на тлі негараздів та проблем. Фільм заснований на реальних подіях особистого та спортивного життя німецького футболіста Берта Траутманна. Завдяки своїм заслугам чоловік отримав звання найкращого воротаря команди «Манчестер Сіті». Можна лише дивуватися його силі волі та здатності переживати злети, падіння й складні життєві обставини.

Ютуб-канал Суспільне Культура 

8 травня об 11:00 прем'єра проєкту — «Прощавай, імперіє!». Перша серія присвячена Дню пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років, розповідає про різницю між західною світоглядною концепцією «ніколи знову» та російською «можем повторіть». Ведуча й авторка проєкту Олеся Котубей-Геруцька разом із запрошеними гостями політконсультантом, ведучим ютуб-каналу «Ґрунт» Олексієм Ковжуном, істориком, співавтором ютуб-каналу «Історія без міфів» Владленом Мараєвим, головою Українського інституту нацпам'яті Антоном Дробовичем та музичною виконавицею Alice Change, буде досліджувати різні аспекти особистої деколонізації. Як ми сприймали дату 9 травня раніше, як Україна змогла звільнитися від навʼязаного росією культу «побєдобєсія», та чому це є імперською історією? Дивіться на ютуб-каналі Суспільне Культура.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.