Новини компанії

Травень 07, 2024

«Прощавай, імперіє!»: відеоблог про дослідження особистої деколонізації на Суспільному

На ютуб-каналі Суспільне Культура 8 травня стартує новий проєкт, присвячений пошуку ідентичності, прощанню зі звичкою та сентиментом до всього російського — «Прощавай, імперіє!». Відеоблог складається з десяти серій, кожна з яких матиме окрему тему, в якій ведуча та авторка проєкту Олеся Котубей-Геруцька разом із запрошеними гостями буде досліджувати різні аспекти особистої деколонізації.

Читайте також: Суспільне поділилось досвідом у виробництві контенту для військових та ветеранів

«Подібні світоглядні проєкти під час великих катастроф, на мою думку, допомагають заземлитись, краще пізнати себе, свою ідентичність. А також покопирсатися у своєму минулому та спробувати осягнути й викорінити звички, традиції, елементи щоденної рутини, які навʼязували нам і Російська імперія, і Радянський Союз, і Російська Федерація. Проєкт має великий потенціал, адже багато українців зараз відшукують свою ідентичність, цікавляться власною історією та культурою. Намагаються відхреститись від усього російського, а тому історії Олесі Котубей-Геруцької, а також запрошених гостей, допоможуть глядачам зробити цей перехід менш складним і болісним», — розповідає редактор проєкту Олексій Мацкевич.

Менеджерка та редакторка проєкту Анна Погребна розповіла, що авторка проєкту Олеся Котубей-Геруцька має попередній досвід створення мультимедійних матеріалів про пошук ідентичності та деколонізацію. «Схожі матеріали раніше знаходили хороший відгук в аудиторії ютуб-каналу Суспільне Культура, що відображалося в кількості переглядів. Тому логічним наступним кроком було створення окремого диджитал-проєкту».

Перший випуск, присвячений Дню пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років, розповідає про різницю між західною світоглядною концепцією «ніколи знову» та російською «можем повторіть». Як ми сприймали дату 9 травня раніше, як Україна змогла звільнитися від навʼязаного росією культу «побєдобєсія», та чому це є імперською історією?

«Дехто знає, що таке “оптика імперії”, через яку ми довго дивилися на самих себе, і, наприклад, відмовляється від російського контенту. Але залишається ще багато фантомів і несподіванок, які переслідують нас на шляху звільнення від засилля російської культури, — розповідає Олеся Котубей-Геруцька. — Ми хочемо створити безпечне середовище для аналізу цих речей, додати гумору й іронії в цей часто нелегкий процес. За державою деколонізаційна політика, за нами — особиста деколонізація. Це боротьба, яку можуть вести як цивільні, так і військові — знищення Росії всередині себе, викорінення культурних артефактів імперії зі свого приватного життя».

Гостями першого випуску стали: політконсультант, ведучий ютуб-каналу «Ґрунт», Олексій Ковжун; історик, співавтор ютуб-каналу «Історія без міфів» Владлен Мараєв; голова Українського інституту нацпам'яті Антон Дробович; музична виконавиця Alice Change.

Над проєктом працювали: авторка та ведуча проєкту Олеся Котубей-Геруцька; редактори проєкту Анна Погребна та Олексій Мацкевич; режисерка монтажу Марія Дергачова; дизайнерка Ніка Назаренко.

Підписуйтеся на ютуб-канал Суспільне Культура, щоб не пропустити наступні відеоблоги «Прощавай, імперіє!».

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Підпишіться на Суспільне Анонси на зручній для вас платформі: телеграм або вотсап.