Новини компанії

Квітень 29, 2024

Очікуємо, що на Суспільному скоро буде 80 % жінок, — Марія Фрей

«У майбутньому стане некоректно застосовувати до України наявні зараз індикатори гендерної рівності, вони потребуватимуть адаптації. На Суспільному жінки вже працюють у традиційно більш “чоловічих” професіях», — зазначила Марія Фрей, членкиня правління Суспільного, відповідальна за новини та регіональне мовлення. Вона взяла участь у панелі «Гендерна політика в медіа як відображення та рушій суспільних змін у розбудові суспільної рівності», що відбулася 26 квітня в межах Міжнародної конференції з медіаграмотності та саморегулювання медіа. Модерувала зустріч Ліза Кузьменко, голова ГО «Жінки в медіа», членкиня Комісії з журналістської етики.

«Ми очікуємо, що в нашій компанії скоро буде 80 % жінок. Маємо практику, за якою чоловіки навчають жінок усіх нюансів інженерно-технічної справи, щоб жінки могли підтримувати всі інженерні питання. Тож надалі нам треба думати над тим, як будемо вимірювати, чи дійсно сприяємо тому, щоб жінки почувались на роботі комфортно, захищено і щоб вони отримали таку саму процентну зарплату, як і чоловіки», — наголосила спікерка.

Ліза Кузьменко зазначила:

«Разом із Національною радою з питань телебачення і радіомовлення ми створили гендерний профіль українських медіа. Для цього проаналізували 206 медіа, де сумарно працює 5 тисяч працівників і працівниць. Жінок дуже багато у творчих професіях — журналістки, піарниці, ведучі — 77 %. Але при цьому в керівництві медіа чоловіків і жінок майже порівну — 52 % жінок і 48 % чоловіків. Тобто дуже багато жінок на посадах, де вони не приймають рішення. З цим потрібно працювати, і в Україні є хороші приклади цього, зокрема Суспільне, яке у 2022 році затвердило Політику гендерної рівності в компанії».

Марія Фрей розповіла, що Політика гендерної рівності була створена для Суспільного за участі експертів і експерток ззовні. А також наголосила, що найважливіше в процесі творення політики — її реалізація і моніторинг ефективності. Якщо не робити щопівроку моніторинг і оцінку цієї політики — чого компанія завдяки їй досягла, то такий документ — лише чергова хороша ідея, яка буде лежати на поличці.

«У 2022 році ми запровадили ініціативу BBC 50/50, що полягає в підрахунку гендерного представництва експертизи в медіапродуктах. Щоб імплементувати в роботу такий простий інструмент (це звичайна excel-таблиця), нам знадобилося 6 місяців. Станом на зараз 80 % Суспільного контенту обліковується завдяки цій ініціативі. Крім того, в нас існує інший інструмент, який ми запровадили одразу з появою сайту Суспільне Новини — так звані “Public Service Indicators”. Коли ми розробляли систему публікації новин, одразу вказали всі індикатори, які допомагають зрозуміти, наскільки якісно і всесторонньо ми висвітлюємо ситуацію в Україні», — прокоментувала Марія Фрей.

Ліза Кузьменко запропонувала, щоб Суспільне стало донором політики для інших медіа.

«Це може бути хорошим прикладом саморегуляції й обміну досвідом, — зауважила Марія Фрей. — Зараз у розробці Суспільного концепція мовлення з тематики розмаїття, інклюзії та рівності — значно ширший документ, що міститиме три основні компоненти, потрібні для змін у медіа. Перший — працівники: якщо ви не працюєте з командою, ви не зможете змінити контент. Другий — контент. І третій — шляхи його дистрибуції».

Одним із великих викликів на зараз членкиня правління Суспільного назвала зростання рівня агресії у суспільстві, спричиненої багатьма факторами. Крім того, спікерка зазначила:

«Я також хвилююсь про закриті бульбашки, тому що в моїй бульбашці моя 7-річна україномовна дитина спокійно відповідає “Я хочу бути винахідницею”. Для неї не існує слова “фемінітив”, для неї існує звичайна норма української мови, в якій вона це спокійно висловлює. Але я коли виходжу за свою бульбашку, то одразу отримую всю палітру інших досвідів. Оскільки зараз ми надзвичайно сильно закриваємося в свої емоційні переживання і допускаємо до свого оточення тільки людей із подібним досвідом, це, на жаль, надзвичайно зменшує нашу можливість створювати нові зв’язки. Серед іншого це може призводити до того, що нам не буде куди поширити свої хороші ідеї та хороший контент. Тож я боюсь зростання агресивної поведінки через напругу, стреси і збільшення кількості закритих спільнот».

Щодо перспектив і відповідальності медіа в поточній ситуації Марія Фрей підсумувала:

«Мені не вистачає інтегрованості політик і процесів. Ми як медіа маємо підсвітлювати не тільки те, що хочемо змінити, а й те, що мають зробити наші органи влади. Було би класно, якби вони більш комплексно інтегрували всі політики, пов’язані з гендерною рівністю і з представництвом інших спільнот і малозахищених груп».

Співорганізатори події: Міністерство культури та інформаційної політики України, Програма підтримки ОБСЄ для України, Представництво Ради Європи в Україні, International Media Support, Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні, ЮНЕСКО в Україні та Представництво Європейського Союзу в Україні.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному.