Травень 14, 2024
Премʼєра на Радіо Культура: історії кримських татар через покоління
15 травня в ефірі Радіо Культура відбудеться прем'єра радіодокументального проєкту — «Körüşkence Bağçasarayda! Побачимося в Бахчисараї!». Це історії кримських татар, чиї предки зазнали депортації в 1944 році, а вони самі були змушені покинути Крим після незаконної анексії півострова росією у 2014 році.
Проєкт звучатиме в ефірі Радіо Культура 15, 16 й 17 травня о 8:00 та о 18:00.
Відразу після виходу в ефір його можна буде прослухати на сторінці програми «Körüşkence Bağçasarayda! Побачимося в Бахчисараї!» на сайті Радіо Культура.
Читайте також: Євробачення-2023 від імені України отримало премію BAFTA
У трьох серіях проєкту слухачі почують особисті, родинні історії кримських татар, які є важливою складовою кримськотатарської історії зокрема та історії України загалом. Від дисидентів, які боролися за повернення народу на Батьківщину в радянські часи, до нинішньої активної молоді, яка захищає Україну в російсько-українській війні в лавах Збройних сил України, відстоює право кримських татар на вільне життя у вільному українському Криму на міжнародних майданчиках.
«Для Радіо Культура тема історичної пам’яті надзвичайно важлива. Тож у новому проєкті ми досліджуємо, як всередині родини та громади молодші дізнаються від старших про трагічні події минулого. Геноцид кримських татар — досвід трагічний. Та нині він може бути й джерелом люті та ефективної боротьби — на фронті, в культурній дипломатії, правозахисній роботі. Зверніть увагу, що це не перший і не єдиний кримський проєкт Радіо Культура — от щойно закінчилася ротація радіодокументальних щоденників жінок руху опору “Зла Мавка”, де нам ішлося про документування дій жіночого спротиву на Півдні України», — говорить виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська.
Продюсерка проєкту Юлія Чаплінська наголошує: «Історія кримськотатарського народу — це невід'ємна частина української історії як історія корінного народу України. Ми маємо не тільки вивчати, а й інтегрувати історію кримських татар в історію України. У нашому проєкті говоримо про схожість боротьби наших двох народів за свої права за радянських часів і про спільну боротьбу за незалежність нашої спільної Батьківщини — України — в нинішній російсько-українській війні».
Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.
Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному.